در گفت‌وگو با تسنیم عنوان شد

واکنش اصفهانیان به پذیرایی از داوران با اولویه و تخم‌مرغ آب‌پز

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص برگزاری کلاس توجیهی داوران در جزیره کیش که حاشیه‌هایی به همراه داشت، واکنش نشان داد.

فریدون اصفهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص کلاس‌های توجیهی داوران در نیم فصل که در جزیره کیش برگزار شد، اظهار داشت: این کلاس توجیهی با تدریس لارسون از کشور دانمارک برگزار شد. او در کشورهایی چون ترکیه، اسپانیا و ... تدریس کرده و جزو مدرسان مهم یوفا و ناظر داوری فیفاست.

وی افزود: کلاس‌ها به خوبی برگزار شد و ۸۵ داور و کمک داور در این کلاس‌ها حضور داشتند. تاریخ برگزاری آن هم از ۲۰ تا ۲۴ آذرماه بود که به خوبی برگزار شد و استفاده‌های لازم انجام شده است. من از کلیت قضاوت‌ها در نیم فصل اول راضی بودم و داوران امتیاز خوبی گرفتند و امیدوارم در نیم فصل دوم نیز قضاوت‌های خوبی را شاهد باشیم.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که چرا داوران لیست الیت (بین‌المللی) در این کلاس‌ها حاضر نبودند، گفت: اینطور که می‌گویید نیست و این داوران نیز همیشه در کلاس‌های توجیهی حضور دارند. با توجه به اینکه این کلاس‌ها در نیم فصل برگزار می‌شد و داوران لیست الیت هم در طول سال در کلاس‌ها و تست‌های مختلف بین‌المللی شرکت کرده‌اند، این بار نامه‌ای به ما ارسال کردند که در این کلاس‌ها نباشند. آنها با توجه به اینکه تست‌ها را پشت سر گذاشته بودند و دائماً در سفر بودند، از ما خواستند در نیم فصل کنار خانواده‌های خود باشند. ما هم به درخواست آنها احترام گذاشتیم، چون هم تست‌ها را پشت سر گذاشته‌اند و هم خواستیم با کنار خانواده بودن، خستگی‌شان برطرف شود. ضمن اینکه در طول برگزاری کلاس‌ها نیز برخی از این داوران قضاوت داشتند.

اصفهانیان در خصوص اینکه چه تعداد از داوران یا کمک داوران در تست‌های نیم فصل نمره قبولی نگرفتند، تصریح کرد: فقط یک نفر در تست‌ها رد شد که او هم کمک داور بود. نمی‌توانم نامی ببرم، اما امیدوارم این کمک داور خوب‌مان هم با آمادگی بتواند در تست‌های بعدی نمره قبولی بگیرد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در واکنش به این مسئله که شام داوران در این دوره اولویه‌های اسپانسر داوران به همراه تخم‌مرغ و سیب‌زمینی آب‌پز بوده که باعث شده برخی داوران قهر کنند و به سطح شهر بروند،  به تسنیم گفت گفت: چنین چیزی نبوده که آنها قهر کنند. در هتل غذایی درست کرده بودند که گویا کیفیت لازم را نداشت و به همین دلیل برخی داوران هم گفتند ایراد ندارد و به رستوران‌ها یا فست فودها می‌روند و خودشان غذا تهیه می‌کنند. این اتفاق خوب نبود و باید در کیفیت غذا دقت شود تا این اتفاقات رخ ندهد.

وی درباره اینکه آیا اسپانسر داوران اقدام به تهیه اولویه کرده بود یا نه، تأکید کرد: این اتفاق یکی دو نوبت رخ داد که در لیست غذاها اولویه هم بود، اما ارتباطی به اسپانسر نداشت. غذا در هتل تهیه می‌شد و فدراسیون فوتبال شرایط میزبانی را مهیا کرده بود. شاید یکی دو نوبت وعده‌های غذایی مناسب  نبود، اما محل اقامت، زمین، سالن برگزاری کلاس‌ها و... بهترین کیفیت را داشت. حالا ممکن است کلاس‌ها در برخی استان‌های دیگر برگزار شود که کیفیت غذا بالاتر باشد یا برعکس. امیدواریم دیگر این اتفاقات رخ ندهد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار