گزارش ویژه : پرسپولیس و بیرانوند در مسیر یک رکورد شکنی دیگر

وبسایت رسمی توپ - رکوردشکنی تبدیل به عادت شیرین این روزهای پرسپولیس شده و این تیم در مسیر یک رکورد شکنی دیگر در زمینه گل نخوردن قرار دارد.

به گزارش وب سایت نود ، پرسپولیس با حضور بیرانوند در درون دروازه موفق شد دروازه اش را برابر صنعت نفت آبادان نیز بسته نگه دارد و هم پرسپولیس و هم بیرانوند این فرصت را دارند که در دیدار با فولاد رکورد تاریخ لیگ برتر را جابه جا کنند.

بیرانوند پس از غیبت در دیدار با استقلال خوزستان ، در دربی ۸۵ درون دروازه پرسپولیس قرار گرفت و از آن دیدار تاکنون در ۷ بازی پیاپی که حضور مستمر داشته دروازه اش باز نشده است.این دروازه بان با ۷ کلین شیت پیاپی مجموعا ۶۳۰ دقیقه است که در بازیهایی که حضور مستمر در بازیها داشته ، دروازه اش را بسته نگه دارد

بیرانوند با این رکورد در رده ششم طولانی ترین زمان بسته نگه داشتن دروازه بین دروازه بانهایی که حضور مستمری درون دروازه داشته اند قرار گرفته است ولی ۵ دروازه بانی که آمار بهتری از بیرانوند دارند در فاصله کمی نسبت به هم جای دارند. آرمناک پطروسیان با ۷۰۴ دقیقه گل نخوردن رکورددار تاریخ لیگ برتر است.پس از آن فرناندو دخسوس از استقلال خوزستان با ۶۷۰ دقیقه ، علی حسنی صفت از ملوان با ۶۶۸ دقیقه   ، وحید طالب لو از استقلال با ۶۶۰ دقیقه و حسین آشنا از فجرسپاسی با ۶۵۳ دقیقه جای دارند.علیرضا بیرانوند برای اینکه بتواند رکورددار تاریخ لیگ برتر شود باید دروازه اش را تا دقیقه ۷۴ مقابل فولاد بسته نگه دارد.

اما کار پرسپولیس برای رکوردشکنی در تاریخ لیگ برتر تا حدی ساده تر از بیرانوند است. آخرین باری که دروازه پرسپولیس در لیگ باز شد دقیقه ۳۴ بازی با استقلال خوزستان بود. پرسپولیس با احتساب ۵۶ دقیقه آخر آن بازی و ۷ کلین شیت پیاپی ۶۸۶ دقیقه است که گل نخورده است.

در تاریخ لیگ برتر استقلال رکورددار طولانی ترین زمان بسته نگه داشتن دروازه است. در لیگ پنچم که به آمار آن اشاره شد و وحید طالب لو به صورت مستمر ۶۶۰ دقیقه دروازه استقلال را بسته نگه داشته بود قبل از آن نیز مهدی رحمتی ۵۷ دقیقه گل نخورده بود  تا استقلال به رکورد ۷۱۷ دقیقه گل نخوردن دست یابد. رکوردی که تا به امروز هیچ تیمی نتوانسته به آن برسد.بعد از آن نیز ذوب آهن با ۷۰۴ دقیقه گل نخوردن در جایگاه دوم قرار دارد.پرسپولیس در صورتیکه بتواند روند گل نخوردنش را تا دقیقه ۳۱ دیدار با فولاد ادامه دهد رکورد دیگری را به نام خود در تاریخ لیگ برتر ثبت خواهد کرد.پرسپولیس تا قبل از دیدار با فولاد که یکی از آماده ترین تیمهای لیگ است باید یک یا دو بازی در جام حذفی بازی کند و باید دید که آیا هفته اول نیم فصل دوم با یک رکوردشکنی دیگر برای سرخپوشان توام خواهد بود یا خیر

البته پرسپولیس در شکستن این رکورد سایه رقیب دیرینه خود را احساس میکند استقلال با سید حسین حسینی ، ۵۱۷ دقیقه است که گل نخورده و اگر دروازه پرسپولیس زودتر از استقلالیها باز شود این بار فرصت رکورد شکنی نصیب آبی پوشان می شود.

۶۰۶۱۰

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار