خوشحالم روزهای ناکامی‌مان به پایان رسید

اشتوگر: پیروزی‌مان مقابل ماینس به پیتر بس هم تعلق دارد

سرمربی جدید زردپوشان وستفالن از اینکه روزهای بدون شکست تیمش با ورود او به پایان رسید، ابراز خرسندی کرد.

، ناکامی‌ها و روزهای بدون برد بوروسیا دورتموند که از ۳۰ سپتامبر (هشتم مهر) آغاز شده بود، سرانجام به لطف ورود سرمربی جدید این تیم پیتر اشتوگر به پایان رسید.

دورتموند که از زمان برد ۲ بر یکش در خانه آگزبورگ دیگر نبرده بود (۵ باخت و ۳ تساوی در بوندس‌لیگا و ۴ بازی بدون برد در لیگ قهرمانان شامل دو تساوی و دو شکست) شب گذشته (سه‌شنبه) در هفته شانزدهم بوندس‌لیگا میزبانش ماینس را با نتیجه ۲ بر صفر شکست داد.

اشتوگر با ابراز رضایت از اینکه ناکامی‌های تیمش به پایان رسیده است، به خبرنگاران گفت: هم برای دورتموند هم برای خودم من، این برد بسیار رضایتبخش و مهم بود چون بعد از مدت‌ها در بوندس‌لیگا پیروز شدیم. این (همکاری من و دورتموند) ترکیب خوبی است. امروز در بازی‌مان جنبه‌های مثبت فراوانی را شاهد بودیم که البته بسیاری را مدیون تلاش‌های پیتر بس (سرمربی قبلی دورتموند که هفته گذشته اخراج شد) هستیم. او رفته اما از خودش چیزهای خوبی به جا گذاشته است. بخشی از این پیروزی متعلق به اوست.

سرمربی جدید زردپوشان وستفالن درباره تعادل بازی تیمش در این مسابقه تأکید کرد: شما می‌توانستید ببینید که اوضاع برای ما ایده‌آل نبود،به خصوص در ابتدای مسابقه. در یکی دو مقطع از بازی، ما مشکلاتی داشتیم. در نیمه دوم سازماندهی تیم‌مان بهتر شد، از فضاها بهتر استفاده کردیم و بازی بهتری ارائه کردیم. حتی می‌توانستیم خیلی زودتر اختلاف‌مان را افزایش دهیم.

اشتوگر در پاسخ به این سؤال که چگونه در مدتی به این کوتاهی توانسته تأثیر مثبتی بر عملکرد تیمش بگذارد، اظهار داشت: ما فقط یک جلسی تمرینی داشتیم که در آن سعی کردیم روی مسائل تاکتیکی تمرکز کنیم. زمانی که فرصت‌تان برای تمرین محدود است، آن وقت فقط باید به مهمترین چیزها اکتفا کنید. حرف‌های زیادی زدیم و بازیکنان گوش کردند. در این مدت کوتاه، این مهمترین کاری بود که انجام دادیم. من سعی می‌کنم که سیستم بازی تیمم را طوری طراحی کنم که در آن هر بازیکن در پستی بازی کند که در آن راحت‌تر است. به عنوا یک سرمربی، موفقیت یا عدم موفقیت شما به عملکرد بازیکنان‌تان بستگی دارد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار