کونته: نمی‌توانم درباره ناچیز بودن شانس قهرمانی‌مان دروغ بگویم

سرمربی تیم فوتبال چلسی اعتراف کرد که موفقیت تیمش برای دفاع از عنوان قهرمانی‌اش در این فصل لیگ برتر تقریباً محال است.

، تیم فوتبال چلسی شب گذشته (سه‌شنبه) در هفته هفدهم لیگ برتر انگلیس میهمانش هادرزفیلد را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد و موقتاً فاصله خود را با چلسی صدرنشین که امشب میهمان سوانزی است به ۱۱ امتیاز کاهش داد.

آنتونو کونته، سرمربی آبی‌پوشان لندن در پایان این بازی اعتراف کرد که شانس شاگردانش برای رسیدن به مردان گواردیولا بسیار کم است. او به خبرنگاران گفت: فکر می‌کنم این واقعیتی که شما (درباره شانس قهرمانی چلسی) می‌گویید، حقیقت دارد. حالا ما ۱۱ امتیاز کمتر از منچسترسیتی داریم و آنها بازی دارند. آنها ۱۵ بازی را برده‌اند و تنها یکی را مساوی کرده‌اند. ما اما در ۱۷ بازی‌مان ۴ بار باخته‌ایم. زمانی که شما رقیبی مانند منچسترسیتی داشته باشید که همه بازی‌‌هایش را می‌برد، خیلی سخت می‌توان فکر کرد که شانس برای قهرمانی دارید. مردم ممکن است از مثبت اندیشی و منفی‌بافی حرف بزنند اما به نظر من این چیزها مزخرف است.

کونته ادامه داد: من ترجیح می‌دهم راست بگویم تا دروغ. گاهی اوقات هم من می‌توانم بیش از اندازه صادق باشم. من دوست دارم با بازیکنان و هواداران صحبت کنم. این بدان معنا نیست که ما برای رسیدن به چلسی تلاش نمی‌کنیم. این لیگ بسیار سخت است و ممکن است در آن امتیاز از دست بدهید.

سرمربی ایتالیایی چلسی سپس به نکات مثبت عملکرد تیمش اشاره داشت. او تأکید کرد: من فکر می‌کنم که ما باید از بابت عملکردی که در این بازی داشتیم خوشحال باشیم چون از ابتدای مسابقه شخصیت فوق‌العاده‌مان را نشان دادیم، همینطور انگیزه‌ای وافر برای کسب پیروزی مقابل یک تیم خوب. فراموش نکنید که هادرزفیلد، منچستریونایتد را شکست داد و منچسترسیتی هم برای شکست دادن این تیم به شدت به دردسر افتاد. بردن چنین رقیبی آن هم به این شیوه بسیار مهم است چون اعتماد به نفس‌مان را تقویت می‌کند به خصوص بعد از شکست مقابل وستهام. من فکر می‌کنم که ما مسیر خوبی را در لیگ در پیش گرفته‌ایم اما در حال حاضر تیمی در لیگ وجود دارد که متوقف کردنش بسیار سخت است. سعی می‌کنیم به این مسیر خوب ادامه دهیم چون بازیکنان من بازی به این سبک از فوتبال را دوست دارند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار