عکس نوشت/ علیپور بالاتر از چهار تیم قهرمان فوتبال ایران؛ آقای گل های تعیین کننده و حساس

وبسایت رسمی توپ - مهاجم بسیار آماده این روزهای پرسپولیس عملکرد بسیار درخشانی در غیاب مهدی طارمی بازیکن محروم سرخپوشان داشته و به تنهایی بیشتر از برخی تیم های حاضر در جدول مسابقات لیگ برتر دروازه حریفان را باز کرده و امتیاز به دست آورده است.

به گزارش وب سایت نود، علی علیپور مهاجم پرسپولیس با دو گلی که در دیدار برابر صنعت نفت آبادان به ثمر رساند، جمع گل های زده خود را به ۱۰ رساند تا در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار گیرد. آمار گلزنی فوق العاده علیپور نه تنها از سایر فصول قبلی حضورش در لیگ برتر بهتر بوده، بلکه تعداد گل های این بازیکن به تنهایی از گل های زده دو تیم انتهای جدولی هم بیشتر است. تیم های مشکی پوشان مشهد و نفت تهران در پایان نیم فصل با ۹ گل زده ضعیف ترین خط حمله را در این دوره به خود اختصاص دادند. گل های زده این دو تیم کمتر از گل های علی علیپور است. همچنین، علیپور تنها یک گل زده با تعداد گل های زده دو تیم آبی پوش لیگ برتر یعنی استقلال تهران و استقلال خوزستان فاصله داشت.

گل های علیپور در این فصل امتیازات بسیار حساسی را برای سرخپوشان به ارمغان آورده است. علیپور در بازی با گسترش فولاد تبریز، ذوب آهن اصفهان و صنعت نفت آبادان زننده گل اول و پیروزی بخش پرسپولیس بود؛ همچنین این مهاجم در دو دیدار تیمش با استقلال تهران و سپیدرود رشت تک گل سه امتیازی بازی را زد. علیپور در مصاف با استقلال خوزستان هم دو گل اول پرسپولیس که باعث پیروزی این تیم شد را به ثمر رساند. اگر امتیازات پرسپولیس در این بازیها را محاسبه کنیم، گل های علیپور به تنهایی ۱۸ امتیاز برای سرخپوشان به دنبال داشته است. همین مسئله به خوبی اهمیت این بازیکن و گل هایش در رقابت های فصل جاری را نشان می دهد.

با مجموع امتیازاتی که علیپور برای پرسپولیس به دست آورده، این مهاجم گلزن به تنهایی می تواند در رده یازدهم جدول رده بندی لیگ برتر قرار گیرد؛ رتبه ای که از جایگاه چهار تیم قهرمان لیگ برتر و جام حذفی در ادوار گذشته بالاتر است. علیپور در رتبه فرضی یازدهم در جدول رده بندی بالاتر از تیم هایی چون تراکتورسازی، سپاهان اصفهان، استقلال خوزستان و نفت تهران قرار می گیرد که این تیمها سابقه قهرمانی در رقابت های لیگ برتر (استقلال خوزستان و سپاهان اصفهان) و همچنین جام حذفی (نفت تهران و تراکتورسازی) را در کارنامه خود دارند.

علیپور در سه دیدار (گسترش فولاد، ذوب آهن و صنعت نفت) گل اول و پیروزی بخش پرسپولیس را به ثمر رساند و در بازی برابر استقلال خوزستان هم زننده دو گل اول تیمش بود که سه امتیاز بازی را برای سرخپوشان به همراه داشت.

 

 

 

 

۲۰۸۱

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار