با وودوارد بیشتر مشکل دارم تا با ژوزه

فن‌خال: تماشای بازی‌های منچسترسیتی را به یونایتد کسل کننده مورینیو ترجیح می‌دهم

سرمربی سابق شیاطین سرخ معتقد است که تیم جانشین پرتغالی او بازی‌های به مراتب کسل کننده‌تری نسبت به من‌یونایتد تحت هدایت او ارائه می‌کند.

، لوئیز فن‌خال با تأخیری یک ساله پاسخ اظهارات ژوزه مورینیو درباره ناکامی‌های این مرد هلندی در منچستریونایتد را داد. سرمربی ۶۶ ساله سابق شیاطین سرخ که تابستان سال ۲۰۱۶ از این تیم اخراج شد و جای خود را به آقای خاص داد، در دو فصل مربیگری‌اش در اولدترافورد تنها یک بار قهرمان جام حذفی شد اما هرگز نتوانست یک مدعی جدی برای فتح لیگ برتر باشد و در فصل دوم حضورش هم نتوانست سهیم لیگ قهرمانان را برای قرمزپوشان شهر منچستر کسب کند. ناکامی‌ها او سوژه‌ای برای انتقادات مورینیو شد.

حالا اما با کمرنگ شدن شانس قهرمانی منچستریونایتد تحت هدایت آقای خاص برای دومین فصل متوالی و به وجود آمدن فاصله‌ای ۱۱ امتیازی میان مردان او و منچسترسیتی صدرنشین، فن‌خال بهانه‌ای برای پاسخ دادن به همتای پرتغالی‌اش پیدا کرده است.

او به نشریه میرر انگلیس گفت: من ترجیح می‌دهم که بازی‌های سیتی را تماشا کنم تا یونایتد. شما در تیم‌‌تان به بازیکنان با کیفیت نیاز دارید و کاملاً مشخص است که سیتی تیم بهتری دارد. اگر از من بپرسید که عملکردم در منچستریونایتد چگونه بود، خواهم گفت که آن سال‌ (سال دوم) با توجه به شرایطی که داشتیم، بهترین سال‌ دوران مربیگری من بود. ما فوتبالی ارائه می‌کردیم که از هر لحاظ خوب بود هرچند از آن مدل بازی‌هایی نبود که مورد پسند انگلیسی‌ها باشد. با این حال هنوز هم وقتی به یونایتد نگاه می‌کنم، می‌بینم که مورینیو با وجود سبک بسیار کسل کننده‌تری که تیمش ارائه می‌کند، مورد انتقاد واقع نمی‌شود.

فن‌خال ادامه داد: چیزی که یونایتد دارد ارائه می‌کند، یک فوتبال تدافعی است. تیم‌های من اما همیشه هجومی بازی کرده‌اند. مدرکش هم این است که حریفان تیم‌های من همیشه اتوبوس را مقابل دروازه‌شان پارک می‌کردند. آنها اما الان این کار را نمی‌کنند چون تیم مورینیو بیش از اندازه تدافعی بازی می‌کند.

مورینیو در دوران حضورش در بارسلونا دستیار فن‌خال بود و این مرد هلندی تأکید کرد که با همتای پرتغالی‌اش خصومت شخصی ندارد. او اما از اد وودوارد، مدیر اجرایی باشگاه منچستریونایتد که او را درست یک روز پس از قهرمانی‌اش درجام حذفی انگلیس اخراج کرد، دل خوشی نداشت.

سرمربی سابق تیم ملی هلند تأکید کرد: مورینیو آدم وحشتناکی نیست. در واقع به نظر من او آدم دلسوزی است. من با او کار کردم و کاری که مورینیو انجام داد (گرفتن جای او در منچستریونایتد) چیزی است که گاهی اوقات در فوتبال رخ می‌دهد. من با اد وودوارد بیشتر مشکل دارم. او هرگز در مورد هیچ چیزی با من صحبت نمی‌کرد در حالی که شما می‌توانید در مورد هر چیزی با من صحبت کنید. با تجاربی که دارم، قوانین نانوشته فوتبال را می‌دانم. یک باشگاه باید خودش را برای آینده آماده کند. به نظر من آنها باید نزد من می‌آمدند. اد باید می‌آمد و با من صحبت می‌کرد اما نیامد. برای همسرم این سؤال پیش آمده بود که چرا مرا اخراج کردند و به همین دلیل یک بار که با اعضای خانواده وودوارد ملاقات داشت از آنها درباره این اتفاق پرسید. آنها جمله‌ای با این مضمون تحویل او داده بودند که «این ماجرا دارد برای اد بد می‌شود». همسرم از مدت‌ها قبل آنها را شناخته بود. او به من درباره اتفاقاتی که داشت رخ می‌داد هشدار داده بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار