تونس، میزبان مسابقات کسب سهمیه تکواندو المپیک جوانان ۲۰۱۸

مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان در سال ۲۰۱۸، فروردین‌ماه و به میزبانی"الحمامات" تونس برگزار می‌شود.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۸ مهرماه سال ۱۳۹۷ در " بوینس آیرس" آرژانتین برگزار می‌شود که مسابقات کسب سهمیه برای حضور در این رقابت‌ها در ۵ وزن دختران و پسران ۱۷ و ۱۸ فروردین‌ماه به میزبانی "الحمامات" تونس پیگیری خواهد شد تا نفرات برتر مشخص و معرفی شوند.

فدراسیون جهانی نحوه کسب سهمیه المپیک جوانان را به شرح ذیل اعلام کرد:

- اوزان گروه پسران:

وزن اول (۴۸- کیلوگرم)، وزن دوم (۴۸ تا ۵۵- کیلوگرم)، وزن سوم (۵۵ تا ۶۳- کیلوگرم)، وزن چهارم (۶۳ تا ۷۳- کیلوگرم) و وزن پنجم (۷۳+ کیلوگرم)


- اوزان گروه دختران:

وزن اول (۴۴- کیلوگرم)، وزن دوم (۴۴ تا ۴۹- کیلوگرم)، وزن سوم (۴۹ تا ۵۵- کیلوگرم)، وزن چهارم (۵۵ تا ۶۳- کیلوگرم) و وزن پنجم (۶۳+ کیلوگرم)

- هر کشور می تواند حداکثر۳ ورزشکار دختر و ۳ ورزشکار پسر (یک تکواندوکار در هر وزن) به مسابقات کسب سهمیه اعزام نماید.

- ۷۴ سهمیه (۳۷ دختر و ۳۷ پسر) از طریق این رقابت‌ها برای تکواندوکاران بدست می‌آید.

- کشور میزبان ۶ سهمیه دارد (۳ دختر و ۳ پسر) و نمی تواند در مسابقات کسب سهمیه شرکت کند.

- به ۸ نفر برتر هر وزن سهمیه حضور در بازی های المپیک جوانان "بوینس آیرس" آرژانتین ۲۰۱۸ تعلق می گیرد و در صورتی که کشور میزبان از سهمیه های خود در این رقابت ها (در هر کدام از اوزان) استفاده نماید، سهمیه نفرات برتر از ۸ به ۷ نفر کاهش پیدا می کند. در سید بندی بازی‌های المپیک نیز هر ۶ سهمیه کشور میزبان در سید ۴ قرار می گیرند.

- ۲۰ سهمیه (۱۰سهمیه دختران و ۱۰ سهمیه پسران) نیز از طرف کمیته فنی مسابقات المپیک به ورزشکاران فاقد سهمیه و حائز شرایط اهدا می شود (هدف از اهدای سهمیه وایت کارت، مهیا کردن بستری برای شرکت کردن کشورهای بیشتر برای حضور در این رقابت‌ها می باشد).

- در صورت عدم استفاده از سهمیه میزبانی و یا سهمیه های وایت کارت، سهمیه مذکور به نفر برتر رنکینگ در جدول مسابقات کسب سهمیه تعلق خواهد گرفت.

- در مجموع ۱۰۰ سهمیه (۵۰ سهمیه دختران، ۵۰ سهمیه پسران) برای حضور در المپیک جوانان" بوینس آیرس" آرژانتین ۲۰۱۸ در نظر گرفته شده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار