معنای همه‌چیز در فوتبال ما عوض شده است

گل محمدی: چرا بازیکنی که مصدومیتش را مخفی کرد و از عوامل باشگاه خواست دروغ بگویند نباید حذف شود؟!

سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز گفت: معنای همه‌چیز در این فوتبال عوض شده است و هیچ چیزى در جاى خودش قرار ندارد.

و به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، یحیی گل‌محمدی ضمن انتقاد از حواشی پیش آمده در خصوص نقل‌وانتقالات نیم‌فصل این باشگاه، اظهار داشت: هر مربی در فصل نقل‌وانتقالات لیست ورود و خروج دارد، اما معیار انتخاب بازیکنان عملکرد آنهاست. من هم هیچ حب و بغضی نسبت به اعضای تیمم ندارم، اما وقتی می‌بینم بازیکنی در طول یک نیم‌فصل با وجود قرارداد آنچنانی هیچ کمکی به تیم نکرده، طبیعی است که او را کنار بگذارم. نگاه هوادار هم باید منطقی، معقول و بر مبنای منافع تیم باشد. خط قرمز هوادار نام بزرگ تراکتورسازی است که باید همیشه در اوج باشد. همه بازیکنان، مربیان و مدیران روزی مى‌آیند و روزی هم می‌روند. براین اساس، بازیکنی که نیمی از نیم‌فصل اول را بازی نکرده و در هشت بازی فقط یک پاس گل داده یا بازیکنى که طبق آمار، ضعیف‌ترین بازیکن تیم با کمترین میزان دوندگى لقب گرفته است، چرا نباید حذف شود؟

برخی افراد از احساسات و افکار عمومی برای حفظ منافع‌شان استفاده می‌کنند
وی در ادامه افزود: موضوع معاوضه محمد ابراهیمى ابتدا از سوی صنعت نفت مطرح شد و این مسئله در حد یک پیشنهاد بود که با خودش در میان گذاشتم. من حتى گفتم این اتفاق در صورت موافقت خودت عملی مى‌شود، اما چه معنی دارد که بازیکن یک گفت‌وگوى خصوصى را به صفحه شخصىی‌اش در فضاى مجازى بکشاند؟ این چه وضعیت نابه‌سامانى است که فضای مجازی به اسلحه و ابزاری براى بازیکنان تبدیل شده تا از احساسات و افکار عمومی در راستاى حفظ منافع خودشان استفاده کنند؟ بازیکنى که بر سر مبلغ موردنظرش نتوانسته توافق کند، در اینستاگرام از هواداران خداحافظى می‌کند. آن بازیکن دیگر چک برگشتى خودش را منتشر می‌کند و آن یکى می‌خواهد خواسته‌هایش را با استفاده از این فضا به باشگاه یا کادرفنی تحمیل کند. در کجای دنیا سرنوشت فوتبال‌شان را در صفحات اینستاگرام با توهین و فحاشی گره می‌زنند؟

معنای همه‌چیز در فوتبال ما عوض شده است
سرمربى تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز خاطرنشان کرد: باید فکری به حال این وضعیت نابه‌سامان بکنیم. خبر رختکن تیم ساعتی بعد به رسانه‌ها مى رسد و گفت‌وگوى شخصى مربى با بازیکن هم در اینستاگرام پخش می‌شود. معنای همه‌چیز در این فوتبال عوض شده و هیچ‌چیزى در جاى خودش قرار ندارد. بازیکنانی که مبالغ حرفه‌ای دریافت می‌کنند، چرا رفتار حرفه‌ای ندارند؟ امروز نوع جدیدى از بازیکن سالارى در فضاى مجازی شکل گرفته است که باید مقابل آن بایستیم.

بازیکن باید خودش به این تشخیص برسد که ماندن او به صلاح تیم محبوبش نیست
گل‌محمدی یادآور شد: غیرت و تعصب به عکس‌‌هاى رنگارنگ و فعالیت شبانه‌روزى در فضاى مجازى نیست. غیرت این است که بازیکن در پایان دو فصل مصدومیت و عملکرد نامطلوب ،خودش به این تشخیص برسد که ماندنش به صلاح تیم محبوبش نیست. بازیکنی که می‌بیند امکان کمک کردن به تیمش را ندارد در این موقعیت غیرت حقیقى را نشان می‌دهد. مصداق فریب دادن هوادار این است که بازیکنی عمل جراحى پاى خودش را تکذیب کند و از همه عوامل باشگاه بخواهد «به مردم دروغ بگویید، اما نگذارید کسى بفهمد که من مجدداً عمل کردم و باز هم چند ماه نمی‌توانم به تیم کمک کنم». این مصداق حقیقى فریب دادن هوادار و سوء استفاده از احساسات خالصانه مردمى است که تراکتورسازی را با جان و دل دوست دارند.

خیلی‌ها حاضر نبودند سرمربی تراکتورسازی شوند اما من با جان و دل آمدم
وی در پایان گفت: من عشق و علاقه خودم را به این تیم زمانى ثابت کردم که بسیارى از مربیان حاضر نبودند در این موقعیت سخت آبرو و اعتبار خودشان را به خطر بیاندازند و هدایت تیم محروم و بدون بازیکن را در دست بگیرند، اما ما با جان و دل آمدیم و در سخت‌ترین نیم‌فصل زندگى خودمان با تمام وجود کار کردیم. در نیم‌فصل دوم به دنبال ساختن تیمى قدرتمند هستیم که در ۳ جام مدعی باشد. در این راه قطعاً با توجه به همه سختى‌هایی که تحمل کردیم، تسلیم نخواهیم شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار