نه محبوب هواداران در امان ماند، نه آچار فرانسه قلعه‌نویی

چرا گل‌محمدی روی نام گران‌ترین بازیکنش قلم قرمز کشید؟

۴ بازیکن در لیست مازاد تراکتورسازی قرار گرفتند و در نیم‌فصل از این تیم جدا خواهند شد، لیستی که در آن گران‌ترین بازیکن باشگاه تبریزی هم دیده می‌شود.

خبرنگار ورزشی ، محمد ابراهیمی، سینا عشوری، محمد نوری و شهرام گودرزی در لیست مازاد تیم تراکتورسازی قرار گرفته‌اند و باید در نیم‌فصل از این تیم جدا شوند. یحیی گل‌محمدی و باشگاه تراکتورسازی از بامداد امروز (دوشنبه) انتقادات زیادی را بابت کنار این بازیکنان و مخصوصاً محمد ابراهیمی متحمل شدند، اما چرا سرمربی تراکتورسازی تصمیم گرفت این بازیکنان را کنار بگذارد؟

محمد ابراهیمی
محمد ابراهیمی یکی از بازیکنان ثابت تراکتورسازی در سال‌های گذشته بود. او هم جزو آن دسته از بازیکنانی بود که از لیگ دسته یک به همراه تراکتورسازی به لیگ برتر آمدند و توانستند خود را به فوتبال ایران معرفی کنند. ابراهیمی که در یکی دو سال گذشته هیچ نشانی از آن بازیکن چابک سال‌های قبل را نداشته، امسال روزهای خوبی را در تراکتورسازی سپری نکرد. او در ابتدای فصل حتی با مسئولان باشگاه پرسپولیس پای میز مذاکره هم نشست، اما در نهایت با عقد قراردادی به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در تراکتورسازی ماندنی و به گران‌ترین بازیکن این تیم تبدیل شد. او البته در اکثر بازی‌های فصل مصدوم بود و نتوانست به تراکتورسازی کمک کند. محمد ابراهیمی در نیم‌فصل نخست فقط ۸ بار توانست برای تراکتورسازی به میدان برود، آن هم در شرایطی که گل‌محمدی کمبود بازیکن داشت و روی بازیکنانی مانند او به‌شدت حساب باز کرده بود. ابراهیمی در بازی‌هایی هم که برای تراکتورسازی به میدان رفت، فقط یک پاس گل داد. همه این موارد باعث شد که گل‌محمدی در پایان نیم‌فصل اول همه انتقادات از سوی هواداران تراکتورسازی به جان بخرد و ابراهیمی را در لیست مازاد خود بگذارد.

بیشتر بخوانید:

پرسپولیس با هافبک تراکتورسازی وارد مذاکره شد

سینا عشوری
دومین بازیکنی که در لیست مازاد تراکتورسازی قرار گرفته، سینا عشوری است. عشوری روز سوم آبان ۹۵ رباط صلیبی پاره کرد و لیگ شانزدهم را از دست داد. هافبک تراکتورسازی در ابتدای فصل جاری به ترکیب تیمش اضافه شد تا عصای دست گل‌محمدی باشد، اما در همان بازی نخست تراکتورسازی در لیگ برتر مصدوم شد. رباط صلیبی عشوری در آن مقطع باز هم دچار مشکل شده بود که باعث شد کار هافبک تراکتورسازی به جراحی هم کشیده شود. همان موقعی که عشوری می‌خواست جراحی خود را از باشگاه تراکتورسازی مخفی کند و گل‌محمدی متوجه این موضوع شد، هیچ بعید نبود که وی یکی از خروجی‌های تراکتورسازی در نیم‌فصل باشد. کادر فنی تراکتورسازی امسال در کنار مسائل فنی، به‌خاطر مصدومیت‌های مکرر عشوری تصمیم به کنار گذاشتن این بازیکن گرفت. عشوری در حالی از باشگاه تراکتورسازی بابت قرار گرفتنش در لیست مازاد ناراحت است که آنها در زمان مصدومیت او قراردادش را تمدید کردند.

محمد نوری
یحیی گل‌محمدی از همان اول هم اعتقاد چندانی به محمد نوری نداشت. گل‌محمدی در زمان حضورش در پرسپولیس هم بازیکنان دیگری را به محمد نوری ترجیح می‌داد. امسال البته شرایط در تراکتورسازی فرق می‌کرد؛ تراکتورسازی کمبود بازیکن داشت و محمد نوری هم به‌عنوان اولین بازیکن قراردادش را با تراکتورسازی تمدید کرد. با شروع فصل، نوری به یکی از بازیکنان اصلی تراکتورسازی تبدیل شد، اما فقط ۴ هفته طول کشید که نوری با یک مصدومیت سنگین از ناحیه مچ پا مواجه شود. نوری ۵، ۴ هفته دیگر برای تراکتورسازی به میدان رفت، اما مصدومیتش دوباره تشدید شد. در بازی‌های باقی مانده نیم‌فصل هم که نوری برای تراکتورسازی بازی کرد، اثرگذاری چندان برای این تیم نداشت. نوری حالا به درهای خروجی باشگاه تراکتورسازی نزدیک شده است.

بیشتر بخوانید:

نوری: امیدوارم تراکتورسازی آن‌قدر بازیکن بگیرد که دیگر دچار مشکل نشود

شهرام گودرزی
یکی از مصدومان دیگر تراکتورسازی، شهرام گودرزی بود. از خیلی وقت‌ پیش زمزمه‌های جدایی شهرام گودرزی از تراکتورسازی به گوش می‌رسید، اما با توجه به توانایی او برای بازی کردن در چند پست، احتمال داده می‌شد که گل‌محمدی او را نگه دارد. گودرزی مخصوصاً در زمان امیر قلعه‌نویی آچار فرانسه تراکتورسازی بود و به همین خاطر احتمال داده می‌شد که گل‌محمدی او را نگه دارد و در روزهایی که کمبود بازیکن دارد، وی را به میدان بفرستند. گودرزی در نهایت در لیست مازاد تراکتورسازی قرار گرفت و در نیم‌فصل راهی تیم دیگری خواهد شد.

سوای همه این مصدومیت‌ها و عملکرد فنی ضعیف، تراکتورسازی امسال احسان پهلوان، مهدی‌ مهدی‌پور و دانیال اسماعیلی‌فر را هم به‌عنوان بازیکن سرباز به‌خدمت گرفته که هر کدام از آنها می‌توانند در پست این چهار بازیکن به میدان بروند.

بیشتر بخوانید:

تراکتورسازی به دنبال ثبت قرارداد ۶ بازیکن در روز اول نقل‌وانتقالات

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار