خوشحالم قراردادم از سوی فدراسیون بوکس ایران لغو شد

خیمنز: داوری چیزی از بوکس نمی‌داند و ایران با او هیچ پیشرفتی نخواهد کرد

سرمربی کوبایی سابق تیم ملی بوکس ایران گفت: به نظر من بوکس ایران با رئیس کنونی هیچ پیشرفتی نمی‌کند، چون او هیچ چیز از بوکس نمی‌داند و تمرینات را بی‌جهت تعطیل کرد.

خبرنگار ورزشی ، باربارو فرناندز خیمنز سرمربی کوبایی سابق تیم ملی بوکس پس از حدود یکسال حضور در ایران بامداد امروز(دوشنبه) برای همیشه ایران را ترک کرد تا پرونده حضور او نیز در بوکس ایران تنها پس از یکسال بسته شود. مربی که گفته می‌شود برای تغییر نسل و ارتقا بوکس ایران به کشورمان آمد اما او نیز بدون تاثیرگذاری خاصی و بنا بر تصمیمات شخصی سرپرست فدراسیون بوکس به همکاری‌اش با تیم ملی خاتمه داده شد. این مربی ساعتی قبل از ترک کشورمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی در خصوص فعالیت یکساله‌اش در تیم ملی، بوکس ایران و پایان همکاری با تیم ملی به صحبت پرداخت که در زیر می‌خوانید.

تسنیم: همکاری شما در حالی با تیم ملی خاتمه یافت که یکسال را در ایران فعالیت و از نزدیک با شرایط بوکس ایران آشنا شدید. پس از یکسال حضور در ایران ارزیابی شما ازشرایط بوکس ایران چگونه است؟

: ایران از نظر امکانات شرایط خوبی دارد و بوکسورهای ایرانی نیز جنگنده هستند اما بیشتر فکر می‌کنند در رینگ باید دعوا کنند. مربیان ایرانی باید به بوکسورهای خود تکنیک مشت زدن را بیاموزند تا بوکس ایران بیش از پیش پیشرفت کند.

تسنیم: در مدت یکساله حضور خود در تیم ملی از پیشرفت بوکسورهای ایرانی راضی بودید؟

حدود یکسال است در ایران هستم اما مدت زمانی که تمرینات تیم ملی برگزار شد به ۶ یا ۷ ماه می‌رسد و چند ماه هم که تمرینات تعطیل بود.در این مدت زمان کوتاه نمی‌توانستم کاری انجام دهم چون در چند ماه آخر با حضور سرپرست فدراسیون بوکس عملا اردوها تعطیل شده بود و من تمرینی با تیم ملی نداشتم.

تسنیم: پس به نظر می‌رسد برای تاثیرگذاری روی بوکس ایران به زمان بیشتری نیاز داشتید؟

 با حضور در ایران برنامه خود را برای ۴ سال تنظیم کرده بودم اما به یکباره شرایط تغییر کرد و همه چیز به هم ریخت. به نظر من بوکس ایران با رئیس کنونی هیچ پیشرفتی نمی‌کند، چون او هیچ چیز از بوکس نمی‌داند و تمرینات را بی جهت تعطیل کرد.

تسنیم: اما داوری در خصوص تعطیلی اردوهای تیم ملی مدعی شده بود با درخواست شما و کمیته فنی با این موضوع موافقت کرده است؟

در خصوص اینکه داوری مدعی است من در جلسه کمیته فنی اعلام کردم که اصلا تیم ملی نداریم باید بگویم من هیچ‌گاه چنین حرفی نزدم. نمی‌دانم این صحبت را چه کسی مطرح کرده است اما مگر می‌شود پس از حضور در تورنمنت باکو و رقابت‌های قهرمانی آسیا هنوز تیم خود را نشناخته باشم؟ واقعا نمی‌دانم چرا این حرف مطرح شده و این صحبت را تکذیب می‌کنم.

تسنیم: بهترین‌ بوکسورهای ایران در حال حاضر چه بازیکنانی هستند و آیا این نفرات امید کسب موفقیت بیشتر را دارند؟

بوکس ایران چند استعداد ناب دارد. بوکسورهایی همچون امید احمدی صفا در وزن ۴۹ کیلوگرم، سجاد کاظم زاده در وزن  ۶۹ کیلوگرم و ایمان رمضان‌پور در وزن ۹۱+ کیلوگرم که اگر روی این نفرات کار شود قطعا جزو بهترین‌های آسیا می‌شوند.

تسنیم: به نظر می‌رسد در مدت همکاری با تیم ملی ایران رابطه خوبی با روح ‌الله حسینی داشتید؟

 از نایب رئیس فدراسیون تشکر می‌کنم که در این مدت خیلی به ما کمک کرد و تا زمانی که کار دست او بود تمرینات خوبی داشتیم.به هر حال تصمیم مدیریت جدید این بود که تمرینات تعطیل شود و من سرمربی نباشم و خوشحالم که از سوی فدراسیون ایران قرارداد من لغو شد تا بعدا نگویند خیمنز به تعهداتش پایبند نبود.

تسنیم: و به عنوان سوال پایانی آیا دوست دارید روزی مجددا با بوکس ایران همکاری داشته باشید؟

اگر روح الله حسینی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود و مجددا به من پیشنهاد همکاری بدهد، دوست دارم با بوکس ایران همکاری کنم. من یک برنامه چهار ساله داشتم و تاکید می‌کنم با این برنامه می‌شود به پیشرفت بوکس ایران کمک کرد اما به شرط اینکه برنامه‌ها عملی و تمرینات چند ماه تعطیل نشوند.


 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار