غیبت تیم‌های حاشیه خلیج فارس در مسابقات تنیس غرب آسیا

رقابت‌های تنیس زیر۲۳ سال غرب آسیا در شرایطی از امروز به میزبانی جزیره کیش آغاز می‌شود که خبری از کشورهای غرب آسیا در رقابت‌های مذکور نیست.

، رقابت‌های تنیس زیر ۲۳ سال غرب آسیا  از امروز با حضور ۱۰ ورزشکار دختر و ۱۶ ورزشکار پسر از کشورهای ایران، سوریه، اردن، افغانستان، لبنان و عراق به مدت ۱۰ روز در زمین های تنیس مجموعه المپیک جزیره کیش برگزار می‌شود. این مسابقات در شرایطی آغاز می‌شود که تیم‌هایی همچون بحرین، یمن،کویت، امارات، قطر و عربستان حضور ندارند.

سال گذشته این رقابت‌ها به میزبانی اردن برگزار شد و هیچ یک از این تیم‌ها به غیر عربستان غیبت نداشتند. به نظر می رسد مسائل سیاسی حاکم در منطقه بر روی رقابت‌های ورزشی نیز سایه انداخته است و بر همین اساس کشورهای حاشیه خلیج فارس تمایلی به حضور در مسابقات به میزبانی ایران تمایلی نشان نداده‌اند. موضوعی که اگر صحت آن تایید شود می‌تواند از سوی مسئولان فدراسیون ایران پیگیری شود و پای فدراسیون جهانی را به میان کشید.

با توجه به کرسی‌های بین‌المللی که مسئولان تنیس ایران در کنفدراسیون آسیا دارند پیگیری عدم حضور کشورهای غرب آسیا در مسابقات کیش کار چندان سختی نخواهد بود.

خروشی (رئیس اسبق فدراسیون تنیس و عضو دایمی هیئت رئیسه تنیس آسیا ) در این باره گفت: در صورتی که محرز شود که تیم‌های غرب آسیا به دلیل مسائل سیاسی در مسابقات تنیس زیر ۱۳ سال به میزبانی ایران حضور پیدا نکرده‌اند، از طریق کنفدراسیون آسیا به طورحتم قابل پیگیری خواهد بود.

 

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار