زندگی در ایران، لذت بخش است

باوئرمن: مردم ایران دو زندگی متفاوت دارند

سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال ایران گفت: مردم ایران، بی نهایت مهمان نواز هستند و به همین خاطر است که زندگی در این کشور، لذت بخش است.

، درک باوئرمن، سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال ایران، روز گذشته، تولد ۶۰ سالگی خود را در کنار شاگردانش در تیم « اس اولیور وورزبورگ» جشن گرفت.

او در مورد تیمش در بوندس لیگا اظهار داشت: بازیکنان مستعد و پتانسیل زیادی در این تیم وجود دارد و به همین خاطر هم هدایت آن را قبول کردم. اینجا بر خلاف یونان حتی بعد از شکست هم کسی به من و اعضای تیم بی احترامی نمی‌‌کند.

موفق‌ترین مربی تاریخ تیم ملی آلمان در مورد درک نوویتسکی، ستاره تیم دالاس موریکس گفت:‌ او بدون شک، بهترین بازیکنی است که مربیگریش را بر عهده داشتم. او بعد از راهیابی تیم به المپیک ۲۰۱۸۸ پکن، ۴۸ ساعت خوابید. او توانایی خارق‌العاده‌ای در هماهنگی ذهن و بدنش دارد. عملکرد او در لیگ بسکتبال آمریکا از حدود یک انسان فراتر است.

باوئرمن به پیروزی شاگردانش مقابل بایرن مونیخ در بوندس لیگا اشاره کرد: بازی مقابل این تیم برای ما یک دیدار ویژه بود. اولی هوینس، مدیرعامل بایرن مونیخ بعد از پیروزی به من تبریک گفت. او هیچوقت چنین کاری انجام نمی‌داد. ما قبل ار بازی با هم تلفنی و البته بسیار کوتاه صحبت کرده بودیم.  

سرمربی پیشین تیم ملی آلمان با اشاره به ۶۰ سالگی خود گفت: اصلاً خوشحال نیستم چون رسیدن به ۶۰ سالگی به من یاد‌آوری کرد که به آخر خط نزدیک شده‌ام. خوشبختانه از نظر بدنی، مشکلی ندارم. تنها بازیکنان و کادر فنی تیم در جشن تولد من حضور داشتند.  البته باشگاه قصد داشت که مراسم مفصل‌تری را برگزار کند که من مخالفت کردم.

باوئرمن در مورد حضورش در ایران به عنوان سرمربی تیم ملی تصریح کرد: مردم ایران، بی‌نهایت مهمان نواز هستند و به همین خاطر است که زندگی در این کشور، لذت بخش است. علاوه بر این، آنها در بیرون، زندگی کاملاً متفاوتی نسبت به چارچوب خانه خود دارند و از این جهت دو زندگی متفاوت دارند. به نظر من بانوان می‌توانند در جامعه ایرانی، نقش پررنگ‌تری داشته باشند.

درک باوئرمن در پایان در مورد آینده خود گفت: من هرگز به بازنشستگی فکر نمی‌کنم. وقتی زمان آن برسد و من حس کنم که دیگر توان کار کردن ندارم، مربیگری را کنار می‌کذارم. خیلی دوست دارم مربی یک تیم اروپایی دیگر باشم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار