چهار سال اول محرومیت برایم خیلی سخت بود

علی‌حسینی: از جاستین گاتلین الگوبرداری کردم

وزنه‌بردار دسته ۱۰۵+ کیلوگرم کشورمان می‌گوید از دونده سرشناس آمریکایی در بازگشت به میادین الگو گرفته است.

، سعید علی‌حسینی که پس از هشت سال محرومیت در بازگشتش به روی تخته وزنه‌برداری، در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در آناهیم آمریکا موفق به کسب مدال برنز یکضرب و کسب مدال برنز دوضرب شد و در مجموع هم به مدال نقره دست یافت، می‌گوید از جاستین گاتلین، دونده سرشناس آمریکایی الهام گرفته که پس از بازگشت از محرومیت بر اوسین بولیت جامائیکایی غلبه کرد و به قهرمانی مسابقات جهانی دوومیدانی در لندن رسید.

علی‌حسینی ۲۹ ساله که در سال ۲۰۰۹ زمانی که تنها ۲۱ سال سن داشت، به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگش با محرومیتی مادام‌العمر از سوی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری مواجه شد و در نهایت با حکم دادگاه حکمیت ورزش (CAS) این حکم به هشت سال محرومیت کاهش یافت، در گفت‌وگو با سایت «اینساید دِ گیمز» گفت: صددرصد به فکر حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ هستم. المپیک پیش‌رو برای من است.

وی ادامه داد: جاستین گاتلین هم پس از دو محرومیت موفق به کسب قهرمانی شد. او یک اسطوره است. من هم در این راه از او الگوبرداری کرده‌ام، اما او جثه ریزتری نسبت به من دارد، از این‌رو من نفر اول در زمینه بازگشت رویایی هستم و آماده‌ام تا به سطحی دیگر بروم.

وزنه‌بردار دسته ۱۰۵+ کیلوگرم کشورمان تصریح کرد: ترجیح می‌دهم در مورد گذشته صحبت نکنم، اما این درست است که نفوذهایی از بیرون در فدراسیون جهانی وزنه‌برداری وجود دارد.  

علی‌ حسینی که در این سال‌ها که به دلیل محرومیت به دور از میادین مسابقه بوده، مشغول به تحصیل در رشته پزشکی ورزشی بود و اکنون در آستانه گرفتن مدرک دکتری است، تأکید کرد: چهار سال اول محرومیت برایم خیلی سخت بود. پس از حکم دادگاه CAS تمریناتم را از سر گرفتم و به خودباوری مجدد رسیدم و می‌دانستم که می‌توانم با قدرت به مسابقات بازگردم.

وزنه‌بردار کشورمان خاطرنشان کرد: کسانی که به من نزدیک هستند، می‌دانند که من فردی مذهبی و بااعتقاد هستم. بر این باورم که هر چیزی یک حکمتی دارد. به هر حال از خداوند بابت تصمیم دادگاه CAS سپاسگزارم و اکنون اینجا هستم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار