شنیده می‌شد سعودی‌ها با لابی‌گری می‌خواهند فضا را عوض کنند

آصفی: تا رأی AFC به ما ابلاغ نشده آن را قطعی تلقی نمی‌کنیم/ به بازی در زمین بی‌طرف اعتراض خواهیم کرد

مشاور امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال تاکید کرد، تا زمانی که رای کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون اعلام نشود، آن را قطعی تلقی نخواهند کرد.

حمیدرضا آصفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره اظهارات دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر اینکهبازی‌ رفت نمایندگان ایران و عربستان در زمین بی‌طرف برگزار می‌شود، اظهار داشت: در جلسه‌ای که بین مسئولان AFC برگزار شد، کلیت رای به نفع ما بود. نمایندگان فدراسیون فوتبال و آقای تاج تلاش‌های زیادی کرده بودند که در AFC بر اساس واقعیت تصمیم‌گیری شود. هیئت‌رئیسه AFC هم در جلسه‌ای که در داشت و خبری که از آن معکس کرد، روشن بود که رای و نظر در آن جلسه روی برای برگزاری دیدارهای نمایندگان ایران و عربستان در کشورهای دو طرف و به همان شیوه سابق است.

وی افزود: در خبری که از جلسه هیئت‌رئیسه AFC مخابره شد، فقط یکی از بندهای آن مبهم بود که من همان زمان هم اعلام کردم که این بند ابهام دارد، من گفتم که باید از AFC بخواهیم یک جواب روشن بدهد و اسیر سیاسی‌بازی‌ و پول‌هایی که سعودی‌ها خرج می‌کنند، نشود.

مشاور امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: تا زمانی که این اظهار نظر دبیرکل AFC رسماً اعلام نشده، آن را قطعی تلقی نمی‌کنیم و باید ببینم نظر قطعی AFC چیست. همان زمان که یکی از بندها دو پهلو بود، از AFC خواستیم که به‌صورت روشن و صریح رای را به نفع ایران اعلام کند. اگر واقعاً سعودی‌ها دخالت کرده و فضا را ناعادلانه به‌نفع خودشان تغییر داده باشند، ما به آن اعتراض خواهیم کرد. یکی دو روز پیش هم آقای تاج خواستار روشن‌گری صریح در این خصوص شده بودند، چون شنیده می‌شد که سعودی‌ها با لابی‌گری می‌خواهند فضا را عوض کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار