قدوس:کی‌روش به تیم ملی مثل یک خانواده نگاه می‌کند

وبسایت رسمی توپ - مهاجم ایرانی تیم فوتبال اوسترشوند سوئد گفت:رفتار کی‌روش شبیه به همه مربیان بزرگ است که فقط از منظر فنی توجه ندارند بلکه حتی امور شخصی بازیکن را لحاظ می‌کند.

به گزارش وب سایت نود، سامان قدوس در مصاحبه‌ای رادیویی اظهار داشت: واقعا در گروهی خوب و سخت قرار گرفتیم. هر سه تیم‌ حاضر تیم‌های خوبی هستند.حریفانی که برای من مایه افتخار است برابرشان بازی کنم.بی صبرانه منتظر چنین روزی می‌مانم.

او در مقام مقایسه میان تیم کشورمان و اسپانیا، پرتغال و مراکش یعنی هم‌گروهی‌ها در جام جهانی روسیه عنوان کرد:این سه حریف قدرتمند هستند.همه قابلیت‌های بالایی دارند که به اینجا رسیده‌اند.ایران هم مثل آنها تیمی خوب است.تیمی که مقابل همه رقبا، می‌کوشد که بهترین بازی‌ها را انجام دهد.می‌کوشد سخت بجنگد.با خوش‌بینی به آینده، فکرمی‌کنم تیم برابر این حریفان با تمام وجود بازی خواهد کرد.

وی افزود:باید این نکته را بگویم که قرارگرفتن برابر تک تک حریفان، کار بسیار سختی است اما ایران نهایت توان و تلاش خود را برای این رویارویی‌ها صرف خواهد کرد.

قدوس در بخش دیگری از این مصاحبه در پاسخ به این سئوال که نظرش قبل از قرعه‌کشی جام جهانی چه بوده و حالا چیست نیز بیان کرد:به طور کلی به نظرم در جام جهانی این که مقابل چه حریفانی قرار بگیریم، زیاد مهم نیست.چون همه تیم‌های که به این تورنمنت می‌آیند، قوی هستند و مسلما برای باختن نمی‌آیند. باید روی هر تیمی به دقت حساب کرد و با برنامه وارد شد.

او در مورد کارلوس کی‌روش،سرمربی پرتغالی تیم ملی نیز گفت:رفتار کی‌روش شبیه به همه مربیان بزرگ است که فقط از منظر فنی توجه ندارند بلکه حتی امور شخصی بازیکن را لحاظ می‌کند.او به تمام جزییات امور تیم توجه دارد و بی‌تردید مسائل مربوط به بازیکن را نیز مورد دقت و توجه کامل قرار می‌دهد. در واقع نگاه او به تیم به شکل یک خانواده است و این نگرش بسیار اهمیت دارد. به همین خاطر وقتی در مورد مربی مثل کی‌روش حرف زده می‌شود،باید بگویم کارکردن زیر نظر او برایم افتخارآمیز و همچنین شادی‌بخش است.به خاطر این که او درزمین و خارج از زمین، ارتباط خوب با من و کل تیم دارد.

 لژیونر ایرانی شاغل در لیگ سوئد که با گزارشگر گل‌بزن صحبت کرد، احساس خود را هنگام ورود به تیم ملی در اولین مرتبه‌ای که دعوت شد، چنین بیان کرد:دعوت از من و فراخوانی به تیم، برای من سورپرایزی جالب بود.بسیار خوشحالم کرد و این حس که مورد توجه مربی قرار گرفتم، به من انرژی زیادی می‌داد. از طرفی بازیکنان به خوبی مرا پذیرفتند و مثل اعضای یک خانواده به گرمی از من استقبال کردند.این حس خوب، به من فرصت مشارکت بهتر برای تیم کشورم را داد.

گلزن جوان در مورد پست بازی خود و این که در چه منطقه‌ای راحت‌تر کار می‌کند، نیز نظرش را بیان کرد: بازی در همه پست‌ها اهمیت خودش را دارد و البته سخت است. در اوسترشوند بازی درنوک حمله یا در جناحین چپ و راست حمله راتجربه کرده‌ام. تلاش کردم در جایی که به من وظیفه‌ای سپرده می شود، کار کنم. در تیم ملی نیز به آنچه کارلوس کی‌روش می‌گوید، توجه می‌کنم. او کلا وظایف تهاجمی از من می‌خواهد و من هم تلاش می‌کنم در همین زمینه انجام وظیفه کنم.

بازیکن تیم ملی در مورد تلاش خود برای فراگیری بهتر زبان فارسی نیز بیان کرد:مسلما این موضوع بسیار مهمی برای من است.من هم تمام تلاش خودم را با یکسری تمرینات در این زمینه می‌کنم. اخبار را می خوانم و این اواخر حتی به موسیقی ایرانی گوش می دهم .البته نکته مهم‌تر این است که بتوانم آن را درک کنم.به هرحال زبان فارسی‌ام ضعیف است که باید تقویتش کنم.

او در مورد امکان بازی در تیم ملی سوئد قبلا نیز در مصاحبه‌هایش توضیح داد.دراین مصاحبه رادیویی نیز عنوان کرد:امکان بازی در تیم ملی سوئد برایم وجود داشت. اما بیش از هر چیزی بازی برای ایران برایم مهم بود. من این تصمیم را گرفتم و حالا هم بابتش خوشحالم.هدفم در جام جهانی این است که بازی‌های خوبی انجام دهم، چه بتوانم گل بزنم با پاس گل دهم.

قدوس همچنین در مورد شایعه حضورش در تیم انگلیسی کوئینزپارک رنجرز یا تیمی از بوندس لیگا آلمان نیز عنوان کرد:این اخبار همانطوری که می دانید شایعه است. من هم اطلاعی ندارم. واقعا تمرکزم بر فوتبال و تیمم است.

در بخش پایانی او در مورد رویارویی احتمالی با سرخیو راموس، مدافع معروف تیم ملی اسپانیا در جام جهانی نیز چنین گفت:او فوتبالیست بسیار خوبی در رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا است. در بالاترین سطح در پست دفاع بازی می‌کند و هر مهاجمی که مقابلش قرار می‌گیرد بی‌شک کار سختی خواهد داشت. باید سریع عمل کرد تا بتوان کاری را انجام داد.

 

۲۰۵۱

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار