بررسی آمار خرید احتمالی استقلال؛ مدار صفر درجه

وبسایت رسمی توپ - تعطیلات نیم‌فصل آخرین امید استقلالی‌ها در این فصل است. آخرین امید شفر و دستیارانش تا شاید در این فرصت بتوانند با خریدهای‌شان نیم فصل دوم را متفاوت آغاز کنند.

به گزارش وب‌سایت نود، خریدهای تیم‌های لیگ برتری و استقلال نمی‌تواند در نیم‌فصل خریده‌های ویژه‌ای باشد چون در لیگ ایران در این مقطع بازیکنان فوق‌العاده‌ای جابه‌جا نمی‌شوند اما همه به این تغییر و تحول چشم دوخته‌اند. تحولی که بیشتر در خط حمله شکل خواهد گرفت و استدلال در جذب مهاجمان این خواهد بود که هر مهاجمی که به استقلال بیاید قطعا در نیم‌فصل باقی‌مانده بیشتر از صفر گل خواهد زد! اصلی‌ترین گزینه شاید مرتضی تبریزی باشد. بازیکنی که قلعه‌نویی او را نمی‌خواهد و استقلال او را می‌خواهد و همین مساله انتقالش را آسان می‌‌کند. او امروز در صفحه‌ شخصی‌اش هم از رفتن گفت تا شایعات استقلالی‌شدنش پررنگ شود. اما آیا مرتضی تبریزی دوای درد آبی‌ها خواهد بود؟

آمار مرتضی تبریزی با آمار بیت‌سعید در فصل گذشته تفاوتی ندارد. یعنی بازیکنی که استقلالی‌ها او را از خوزستان به تهران آورده بودند ۱۰ گل زده بود و ۶ پاس گل داده بود. یعنی نزدیک به تبریزی که فصل گذشته ۱۰ گل زد و ۲ پاس گل داد.

اگرچه تبریزی در این فصل در رده‌های بالایی جدول گلزنان قرار دارد و ۵ گل به ثمررسانده اما او این ۵ گل ر ا تنها در دو بازی زده و در ۱۲ بازی دیگر لیگ نتوانسته گلزنی کند. یعنی امیرقلعه‌نویی همان مشکلی را با مهاجم تیمش دارد که شفر با مهاجمانش دارد. البته در این شکی نیست که عملکرد یک بازیکن می‌‌تواند در دو تیم مختلف، متفاوت باشد اما استقلال وقتی برای این اما و اگرها ندارد و نباید مثل مدار صفر درجه، با خرید جدیدش به همان نقطه‌ای که بود برگردد. با خریدهای آن‌چنانی در ابتدای فصل و پولی که بابت تغییر مربی خرج کرده است هم پولی برای ریسک‌کردن ندارد به همین دلیل یا باید سراغ گزینه‌هایی با کمترین ریسک برود و یا از بازیکنان فعلی‌اش که بسیاری از آنها از نام‌های مطرح شده‌ بهتر هستند تیم بهتری بسازد.

 

۳۰۳۸۸

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار