تحمل توهین‌ها را دارم

دست‌نشان: آقایانی که می‌خواهید مربی ملوان شوید، به خودم بگویید تا بروم

سرمربی ملوان بندر انزلی از افرادی که دوست دارند سرمربی ملوان شوند و به همین خاطر با اعضای شورای شهر انزلی صحبت کرده‌اند، گلایه کرد.

نادر دست‌نشان در مورد پیروزی ۲ بر یک تیمش مقابل شهرداری ماهشهر، به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» گفت: بازی بسیار سختی بود. پس از اینکه هفته گذشته پیروزی مقابل راه‌آهن را از دست دادیم فشاری از سوی معدودی از تماشاگران که بازیکنان ما را «بی‌غیرت» و «بی‌تفاوت نسبت به تیم» قلمداد می‌کردند به ملوان وارد شد و به همین دلیل هفته سختی را پشت سر گذاشتیم تا بازیکنان را آماده این بازی کنیم.

وی با تمجید از شهرداری ماهشهر پس از حضور علیرضا مرزبان روی نیمکت این تیم و نیز فرشید پاداش مهاجم شهرداری تصریح کرد: ما بازی را خوب آغاز کردیم، اما متأسفانه روی اولین توپی که به محوطه جریمه ما آمد و در حالی که تنها دو بازیکن حریف در زمین ما حضور داشتند، دروازه ما باز شد. مدافعان و دروازه‌بان ما در این صحنه تعارف داشتند که چه کسی توپ را بگیرد و گل خوردیم. همین اتفاق مشکلات ما را بیشتر کرد و باعث شد تماشاگران پشت دروازه ما، شروع به جشن و سرور و توهین به بازیکنان و مربیان تیم کنند.

سرمربی ملوان با بیان اینکه بازیکنان تیمش شرایط سخت را به خاطر هوادارانی که عاشقانه به تشویق تیم پرداختند، تحمل می‌کنند، گفت: خوشبختانه بازیکنان خودشان را پیدا کردند و در ادامه نیمه اول و نیز در نیمه دوم مسابقه، تیم برتر میدان بودیم. حریف هم چاره‌ای جز دفاع و ضد حمله نداشت. داور سه پنالتی هم برای ما اعلام نکرد. پورغلامی دو مرتبه توسط بازیکنان حریف متوقف شد که نمی‌دانم داور چگونه آن صحنه‌ها را تمارض تشخیص داد. با اینکه در نیمه دوم ۱۰ نفره بازی کردیم و فشار برخی از تماشاگران بازیکنان ما را عصبی می‌کرد،  بازیکنان ما به هواداران واقعی ملوان، هدیه خوبی دادند.

دست‌نشان در مورد درگیری‌های انتهای مسابقه و اینکه یکی از اعضای نیمکت شهرداری گفت این اتفاقات را در دیدار برگشت جبران می‌کنند، خاطرنشان کرد: مصطفی ماهی در اواخر بازی از زمین مسابقه اخراج شد و هنگام خروج از زمین، یک قوطی به سمت تماشاگران ملوان پرتاب کرد که سبب جراحت یکی از هواداران شد. ماهی یکی از بازیکنان خوب فوتبال ما است و در آن صحنه عصبانی بود، همراهان تیم شهرداری باید این بازیکن را آرام می‌کردند. فوتبال جای تهدید نیست و درست نیست که گفتند در ماهشهر جبران می‌کنیم.

وی در مورد صحبت‌های خود در نشست خبری که گفته بود یکی از مربیان با اعضای شورای شهر انزلی صحبت کرده بود تا به ملوان بیاید، در پاسخ به این پرسش که آیا هوادارانی که علیه تیم شعار می‌دادند از این افراد خط گرفته بودند، اظهار داشت: شما در این مورد مطمئن باشید. چند نفری هستند که داعیه سرمربیگری ملوان را دارند. ما قصد نکردیم که به ملوان بیاییم، بلکه ما را انتخاب کردند و به ملوان آوردند. این افراد فکر می‌کنند می‌توانند جایگاه من را بگیرند. من زندگی خود را وقف ملوان می‌کنم تا خودم موفق شوم و ملوان را به بالای جدول برسانم.

سرمربی ملوان با اشاره به خوشحالی تماشاگرانی که پشت دروازه ملوان حضور داشتند، تصریح کرد: این تماشاگران روز گذشته (یکشنبه) نه قبل از شروع مسابقه و نه در اوایل بازی، بلکه پس از گلزنی شهرداری شروع به رقصیدن، طبل زدن و فحاشی به بازیکنان ما کردند. من تحمل این توهین‌ها را دارم، چون متأسفانه در فوتبال، هویت و شخصیت افراد از بین رفته و من مجبورم این فحاشی‌ها را داخل ورزشگاه تاب بیاورم. به بازیکن ذخیره ما فحاشی کردند که وقتی می‌خواستیم او را به زمین بفرستیم، گفت وضعیت روحی من خراب است و عذرخواهی کرد. به دروازه‌بان تیم هم که بچه انزلی است فحاشی کردند.

«همه این اتفاقات برای تخریب تیم است» دست‌نشان با بیان این جمله ادامه داد: در ۶ بازی از حریف جلو بودیم، اما بازیکنان ما به خاطر همین فشارها نمی‌توانند برد را نگه دارند. آقایانی که می‌خواهید مربی ملوان شوید! با خودم صحبت کنید، من می‌روم، اما کاری نکنید ملوان آسیب ببیند. اگر ملوان شکست بخورد و اختلاف با صدر جدول بیشتر شود، اگر شما هم مربی شوید نمی‌توانید کاری کنید! این تماشاگران خط می‌گیرند. بازیکنی که آنها دوست دارند در تیم باشد، به هر دلیلی در ملوان حضور ندارد. شاید این مربیان یا آن بازیکن نیز راضی به این تخریب‌ها نباشد. اگر تیم نتیجه نگیرد، این ۱۰ نفر می‌شود ۵۰ نفر و سپس به هزاران نفر می‌رسند. سایر هواداران هم به این تماشاگرانی که خط می‌گیرند، می‌پیوندند.

وی با بیان اینکه این تماشاگران هر دفعه به گونه‌ای بهانه می‌گیرند، به تسنیم گفت: زمانی که بازیکن بومی به زمین می‌فرستیم، می‌گویند این بازیکن باکیفیت نیست. وقتی بازیکن غیر بومی و سرباز بازی می‌کند، می‌گویند سربازها تعصب ندارند و تنها آمده‌اند خدمت سربازی خود را بگذرانند. این تماشاگران خبر ندارند ملوان چقدر پول دارد و نمی‌دانند از لحاظ وضعیت مالی در بدترین شرایط ملوان حضور داریم. احمد دنیامالی دو سال برای ملوان هزینه کرد و زحمت کشید، اما به خاطر همین فشارها از تیم رفت. مگر چرا مسعود رضاییان از ملوان رفت؟ او هم به خاطر همین فشارها انزلی را ترک کرد. ما یک منبع مالی نداریم و هواداران بدانند تیم با قرض گرفتن پیش می‌رود.

سرمربی ملوان با تشکر از حسن خسته‌بند، نمایند مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی که سبب حل مشکل زوران زلاتکوفسکی و مانع سقوط ملوانان به دسته دوم شد، گفت: من فردی غیربومی هستم، اما به ملوان کمک می‌کنم. ببینید چه شرایطی وجود دارد که پس از پیروزی این حرف‌ها را می‌زنم. از آقایان محترم خواهش می‌کنم به تمرینات بیایند و شرایط ما را ببینند. مشاهده کنند که ما را به هتل راه نمی‌دهند، چون به هتل بدهکاریم. گروهی از تماشاگران قهر کردند و به ورزشگاه نیامدند. همین باعث شد فشار روی تیم کاهش یابد. ملوانِ ۱۰ نفره در شرایط سخت، بازی خوبی انجام داد و پیروز شد.

دست‌نشان خاطرنشان کرد: به آقایان می‌گویم اگر شما صاحب تیم هستید، باید به ملوان کمک کنید. ملوان بچه شما است و خودتان هم بچه ملوان هستید. چرا بازیکن ما باید بترسد که پاس بدهد و از ترس، زیر توپ بزند! دوستانی که در تماشاگران دستی بر آتش دارند، اجازه دهند کار خود را انجام دهیم. شده‌ایم آش نخورده و دهان سوخته! پولِ نگرفته و تهمت پول گرفتن خورده. ملوان تیم بزرگی است و نام بزرگی دارد، اما الان باید از مشکلات موجود رها شود و این نیاز به حمایت مسئولان دارد. از اعضای شورای شهر می‌خواهم به ملوان کمک کنند.

وی با بیان اینکه تعصب زیاد هواداران نباید سبب ترس بازیکنان از آنها شود، اظهار داشت: از بزرگان فوتبال ملوان خواهش می‌کنم به جای گوشه‌نشینی، همت و از تیم حمایت کنند. ما هم می‌دانیم که برخی از بازیکنان کیفیت لازم را ندارند، اما باید پول داشته باشیم تا بتوانیم بازیکن جذب کنیم. با باشگاه صحبت کردم تا بتوانیم در تعطیلات نیم‌فصل،‌ بازیکنان دلخواه خود را جذب کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار