شانس ها و احتمالات مسافران روسیه

کدام بازیکنان با تیم ملی به جام جهانی می‌روند

با مشخص شدن گروه های جام جهانی تیم های های حاضر در مسابقات بخش نهایی آماده سازی را برای شناخت کامل تیم ها در روسیه آغاز کرده اند.

به گزارش "توپ" براساس اعلام فیفا و کمیته برگزارکننده مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قرار بود هر تیم نام ۳۰ بازیکن را برای حضور در رقابت های جام جهانی اعلام کند اما با پیگیری کارلوس کی روش این تعداد به ۳۵ نفر رسید. با این وصف تیم ملی ایران باید تا هفته آینده لیستی متشکل از ۳۵ بازیکن حاضر در جام جهانی را اعلام کند و این خود می تواند یکی از چالش های مهم پیش روی تیم ملی باشد هرچند برنامه کی روش مشخص به نظر می رسد و شاید او از هم اکنون نفراتش را برای حضور در روسیه شناخته است. کی روش باید هفته آینده لیست تیم ملی را اعلام کند و آنچه جالب است این که او چه کسانی را برای این رقابت ها در نظر دارد؟ با توجه به بازیکنانی که کارلوس کی روش برای اردوها و بازی های تیم ملی انتخاب کرده است می توان تا حدودی شانس بازیکنانی را می توانند مسافر روسیه شوند را حدس زد هرچند تا زمانی که کی روش لیست نهایی را اعلام نکند هیچ چیز مشخص نیست و ممکن است سورپرایزهایی را نیز در لیست تیم ملی شاهد باشیم.

 


شانس های حضور در روسیه:


دروازه: بیرانوند و رقبایش


علیرضا بیرانوند مرد ثابت لیست های تیم ملی در بازی های اخیر بوده است. او در تمامی لیست های کارلوس کی روش در سال اخیر حضور ثابت داشته است و به نظر یکی از مردان تیم ملی در روسیه باشد. اما نفرات بعدی دروازه تیم ملی رقابت جذابی برای رسیدن به جام جهانی دارند. کی روش در آخرین اردوی تیم ملی امیر عابدزاده و رشید مظاهری را در کنار بیرانوند برای بازی با ونزوئلا و پاناما دعوت کرد و فقط به مظاهری بازی داد. کی روش قبل از آن برای دو بازی دوستانه برابر توگو و روسیه نیز چهار دروازه بان را به تیم ملی دعوت کرده بود: علیرضا بیرانوند، علیرضا حقیقی، حامد لک، محمد رشید مظاهری چهار دروازه بان منتخب کی روش بودند که باز هم بیرانوند دروازه بان اول بود و این بار حامد لک در بازی با توگو به میدان رفت. کی روش اما برای دو بازی آخر تیم ملی در دور مقدماتی جام جهانی برابر کره جنوبی و سوریه نیز چهار دروازه بان را دعوت کرد که شامل علیرضا بیرانوند، علیرضا حقیقی، حامد لک، محمد رشید مظاهری بودند. در بازی های قبلی همین مرحله و برای رودررویی با قطر و چین نیز علیرضا بیرانوند، محمدرشید مظاهری و محمدرضا اخباری را در لیست تیم قرار داد. با توجه به لیست های اخیر تیم ملی و براساس احتمالات موجود می توان گفت علیرضا بیرانوند نفر اول لیست دروازه بانان تیم ملی است و رشید مظاهری دروازه بان ذوب آهن نیز شانس زیادی برای حضور در لیست دارد. علیرضا حقیقی و حامد لک نیز در اردوهای اخیر تیم ملی حاضر بوده اند و شانس حضور در روسیه را دارند. درون دروازه اما نکته قابل توجه این است که کی روش در اردوی آخر امیرعابدزاده را جایگزین علیرضا حقیقی کرد و این دروازه بان جوان نیز این شانس را پیدا کرد تا نامش را در میان مسافران روسیه ببیند. در جام جهانی ۲۰۱۴ کی روش علیرضا حقیقی، رحمان احمدی و دانیال داوری را به عنوان دروازه بان به برزیل برد و در نهایت علیرضا حقیقی دروازه بان اول تیم ملی شد. این درحالی است که تا قبل از جام جهانی مهدی رحمتی شانس اصلی حضور درون دروازه تیم ملی بود که به دلیل اختلافات با کی روش از تیم کنار گذاشته شد و دانیال داوری در این مسابقات حضور پیدا کرد.

 

 


دفاع: نفرات ثابت ۴ بازی آخر


میلاد محمدی ، مرتضی پور علی گنجی  ، رامین رضائیان، روزبه چشمی ، سعید آقایی ، سید جلال حسینی، احسان حاج صفی و وریا غفوری مدافعان منتخب کی روش در دو مسابقه آخر تیم ملی برابر ونزوئلا و پاناما بودند. در دو بازی دوستانه قبل از آن برابر روسیه و توگو نیز احسان حاج صفی، حسین کنعانی زادگان، سید جلال حسینی، میلاد محمدی، مرتضی پور علی گنجی، رامین رضاییان، روزبه چشمی، سعید آقایی، وریا غفوری به عنوان مدافعان تیم ملی در لیست کی روش قرار گرفتند. به غیر از محمدحسین کنعانی زادگان که به دلیل پارگی رباط دچار مصدومیت سنگین شده است بقیه نفرات در خط دفاعی مشترک هستند. همین نفرات در چهار بازی آخر تیم ملی در مرحله مقدماتی مدافعان منتخب کی روش بوده اند  کی روش برای بازی با چین و قطر هم  وریا غفوری، رامین رضاییان، پژمان منتظری، مرتضی پور علی‌گنجی، سید جلال حسینی، عزت‌الله پورقاز، محمد انصاری و  میلاد محمدی را در خط دفاع به تیم ملی دعوت کرد. در این میان محمد انصاری و عزت پورقاز در چهار بازی دوستانه تیم ملی حضور نداشتند. 

 

 


هافبک: ترکیب تا حدودی مشخص

 

کارلوس کی روش اما در بازی های اخیر تیم ملی بیشترین تغییرات را در خط هافبک داشته است. احمد عبدالله‌زاده ، اکبر ایمانی ، علی کریمی ، اشکان دژاگه، احسان حاجی صفی امید ابراهیمی ،سعید عزت‌اللهی و سامان قدوس در دو بازی دوستانه آخر تیم ملی نفرات خط هافبک لیست بوده اند. او برای بازی های دوستانه مقابل توگو و روسیه هم همین بازیکنان را در خط هافبک به تیم ملی دعوت کرد و تنها علی کریمی در این دوبازی حضور نداشت. او اما در لیست دو بازی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی در لیست کی روش بود و این شانس را دارد که یکی از بازیکنان تیم ملی در جام جهانی باشد. نکته جالب این لیست حضور احمدعبدالله زاده در آخرین انتخاب های کی روش است.

 

 


مهاجم: ترافیک بزرگ


کارلوس کی روش برای دو بازی آخر تیم ملی برابر ونزوئلا و پاناما علیرضا جهانبخش ، کریم انصاری فرد ، کاوه رضایی ، مهدی طارمی ، مهدی ترابی ، رضا قوچان نژاد ،سردار آزمون و وحید امیری را برای خط حمله به تیم ملی دعوت کرد. در بازی های دوستانه برابر توگو و روسیه نیز علیرضا جهانبخش، کریم انصاریفرد، کاوه رضایی، مهدی طارمی، رضا قوچان نژاد، سامان قدوس، سردار آزمون مهاجمان تیم ملی بودند. قبل از آن و در دوبازی آخر مقدماتی جام جهانی برابر سوریه و کره مهدی ترابی، وحید امیری، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، رضا قوچان نژاد، کریم انصاریفرد و سردار آزمون و در بازی های برابر قطر و چین نیز وحید امیری، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی، رضا قوچان‌نژاد، کریم انصاری‌فرد، ساسان انصاری و سردار آزمون به تیم ملی دعوت شدند. تنها تغییر این لیست نسبت به لیست های بعدی کی روش حضور کاوه رضایی به جای ساسان انصاری بوده است. 

 

 


لیست تیم ملی جام جهانی ۲۰۱۴


کارلوس کی روش چهار سال قبل و برای جام جهانی ۲۰۱۴ این بازیکنان را انتخاب و به برزیل برد: رحمان احمدی، علیرضا حقیقی، دانیل داوری، مهرداد بیت‌آشور، هاشم بیگ‌زاده، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، امیرحسین صادقی، احمد آل‌نعمه، مهرداد پولادی، حسین ماهینی، خسرو حیدری، محمدرضا خانزاده آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، قاسم حدادی‌فر، رضا حقیقی‌، بختیار رحمانی، احسان حاج‌صفی اشکان دژآگه، مسعود شجاعی، رضا قوچان‌نژاد، علیرضا جهانبخش و کریم انصاری‌فرد. پیش از آغاز مسابقات جام جهانی مجتبی جباری،محمدرضا خلعتبری، هادی عقیلی و مهدی رحمتی که جزو نفرات منتخب کی روش تا پیش از مسابقات بودند به تناوب از لیست تیم ملی حذف شدند. اتفاقی که بعید است در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باردیگر برای تیم ملی ایران رخ بدهد.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار