قلعه‌نویی، نوراللهی، عالیشاه و یک سوال درباره بازیکنان سرباز

امیر قلعه‌نویی در حالی از جذب بازیکنان سرباز توسط تراکتورسازی انتقاد می‌کند که تیم تحت هدایت او سال گذشته نوراللهی و عالیشاه را در نیم‌فصل از رقیب مستقیم خود گرفت.

خبرنگار ورزشی ، امیر قلعه‌نویی سال گذشته هدایت تراکتورسازی را برعهده داشت. تراکتورسازی تا نیم‌فصل پابه‌پای پرسپولیس در کورس قهرمانی جلو می‌رفت و تیمِ برانکو ایوانکوویچ هم رقیب مستقیم آنها برای کسب عنوان قهرمانی بود. تراکتورسازی که از امتیاز جذب بازیکنان سرباز استفاده می‌کند، سال گذشته در نیم‌فصل امید عالیشاه و احمد نوراللهی را تبریز آورد. جدا از همه انتقادات درست یا غلطی که از جذب بازیکنان سرباز توسط تراکتورسازی می‌شود، جذب نوراللهی و عالیشاه در آن مقطع نکته عجیب و جالبی بود، چون آنها جزو بازیکنان کلیدی پرسپولیسی بودند که رقیب مستقیم تراکتورسازی در جدول رده‌بندی محسوب می‌شد.

بیشتر بخوانید:

بودجه و امکانات دولتی دارید، بازیکن سرباز هم می‌خواهید؟!

حال پس از گذشت حدود یک سال از آن اتفاقات، قلعه‌نویی‌ که اکنون هدایت ذوب‌آهن را برعهده دارد به یکی از منتقدان جدی جذب بازیکن سرباز توسط تراکتورسازی تبدیل شده است. قلعه‌نویی در آخرین مصاحبه‌اش اعلام کرده که ای‌کاش تراکتورسازی اگر می‌خواست بازیکنان این تیم را به‌عنوان سرباز به تبریز ببرد، فقط یک بازیکن از تیم او را جذب می‌کرد و البته این کار را در ابتدای فصل انجام می‌داد، نه در نیم‌فصل. قلعه‌نویی گفته است: «اصولش این است که اول فصل یک بازیکن را از یک تیم بگیرند. اینکه ناگهان سه بازیکن از یک تیم می‌گیرند، درست نیست». او همچنین اعلام کرده که فکر می‌کرد فقط احسان پهلوان قرار است در نیم‌فصل سرباز شود، اما دو هفته پیش متوجه شده که دانیال اسماعیلی‌فر و مهدی مهدی‌پور هم دفترچه آماده به‌خدمت‌شان را ارسال کرده‌اند. قلعه‌نویی گفته «توقع داشتیم اگر قرار است از ما بازیکن بگیرند، یک بازیکن بگیرند یا در اول فصل این کار را انجام بدهند و یا حتی منِ مربی هم در جریان باشم».

بیشتر بخوانید:

«آرامش قبل از طوفان» در تراکتورسازی

کاری به درست یا غلط بودن این کار نداریم اینجا فقط یک سوال مطرح می‌شود و آن هم این است که چطور قلعه‌نویی سال گذشته که در تراکتورسازی مسئولیت داشتن چنین حرف‌هایی نمی‌زد؟ برانکو بعد از مشخص شدن حضور نوراللهی و عالیشاه در تراکتورسازی از آنها گلایه کرد که چرا در ابتدای فصل این موضوع را نگفتند. روشن‌ترین سوالی که الان قلعه‌نویی باید به آن پاسخ بدهد این است که «قلعه‌نویی در زمان حضورش در تراکتورسازی هم از درست نبودن جذب بازیکنان سرباز آن هم در میانه فصل خبر داشت یا حالا که سرمربی یک تیم دیگر است به موضوع پی برده؟»

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار