برگزاری اولین دوره مسابقات قهرمانی اسپوگس آسیا در امارات

رئیس ایرانی کنفدراسیون اسپوکس آسیا گفت: اولین دوره مسابقات اسپوکس قهرمانی آسیا به میزبانی امارات و در شهر دبی برگزار می‌شود.

، سید مصطفی قوامی در گفت و گو با سایت فدراسیون انجمن‌های ورزشی اظهار داشت: اولین دوره مسابقات اسپوکس قهرمانی آسیا به میزبانی امارات و در شهر دبی برگزار می‌شود و قطعا برپایی این رقابت‌ها در توسعه این رشته ایرانی در قاره کهن تاثیر بسزایی خواهد داشت. برای میزبانی این مسابقات کشورهای کره جنوبی و هند هم به کمیته اجرایی کنفدراسیون آسیا تقاضا داده بودند ولی شانس امارات برای برگزاری این رقابت‌ها بیشتر است.

وی در خصوص تشکیل کنفدراسیون آسیا در ایران گفت: در حال حاضر ۸ کشور آسیایی عضو رسمی کنفدراسیون اسپوکس آسیا هستند و البته ۱۸ کشور در این قاره در اسپوکس فعالیت دارند که هنوز به طور رسمی تحت پوشش ما قرار نگرفته‌اند.

قوامی افزود: در نظر داریم که تمامی کشورهای آسیایی که در اسپوکس فعالیت می کنند را حمایت کنیم تا بطور رسمی عضو کنفدراسیون آسیا شوند تا با حضور این کشورها اولین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را تابستان سال آینده برگزار کنیم.

رئیس کنفدراسیون اسپوکس آسیا درباره توسعه این رشته در سطح کشور گفت: خوشبختانه این رشته با سرعت زیادی در سطح کشور در حال ارتقا است و به دلیل ماهیتش جوانان زیادی جذب آن شده‌اند. 

او تصریح کرد: برگزاری لیگ سراسری که به زودی استارت می‌خورد یکی دیگر از اهداف ما در جهت توسعه اسپوکس در ایران است چرا که با داشتن یک لیگ پویا هم باشگاه‌ها و تیم‌های این رشته راه اندازی می‌شوند و هم در شناسایی مستعدین اسپوکس دست ما باز خواهد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار