ریکرو و کامپوند ایران وضعیت بدی دارد و کسی به فکر نیست

وقتی مسئولان فدراسیون تیراندازی با کمان خودشان را به خواب می‌زنند!

کاروان تیراندازی با کمان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ضعیف عمل کرد و با حذف کامپوند انفرادی از بازی‌های آسیایی، این روزها تیراندازی با کمان کشورمان وضعیت خوبی ندارد.

خبرنگار ورزشی ، مسابقات تیراندازی با کمان قهرمانی آسیا در حالی به پایان رسید که تیم ایران تنها با کسب یک مدال برنز تیمی در کامپوند زنان به کار خود پایان داد تا زنگ‌های خطر آن هم درست در نزدیکی بازی‌های آسیایی جاکارتا برای این رشته به صدا در بیاید.

کمانداران ایران که به گفته مسئولان تیم در اوج آمادگی بوده و بهترین اردوها را پشت سر گذاشتند با نتایج عجیب و حذف یکی پس از دیگری در ریکرو و کامپوند به کار خود پایان دادند تا علاوه بر مردم خودشان هم از این نتایج شوک زده باشند.

کامپوند به جز تک مدال تیمی زنان، در سایر بخش‌ها عملکرد ضعیفی داشت. البته بهزاد پاکزاد، مربی این تیم در گفت‌و‌گو با تسنیم، آلودگی هوا و بیماری کمانداران را دلیل این نتایج عنوان کرد و از بیماری چند نفر از کمانداران کره جنوبی نیز خبر داد اما نکته مهم این است که چرا کره‌ای‌ها باز هم مدال‌ها را درو کردند و بیماری و آلودگی هوا در عملکرد آنها تاثیر نداشت؟

نکته دیگر اینکه به گفته پاکزاد کره‌ای‌ها پیش بینی لازم را انجام داده و به همراه خود غذا هم آورده بودند تا در بنگلادش با مشکل رو به رو نباشند. حالا سوال اینجاست که چرا تیم ایران پیش بینی‌های لازم را انجام نداده بود؟ آیا تفاوت مدیریت تیم‌ها در همین نکات کوچک نیست؟ واقعا فهمیدن و بررسی شرایط کشور میزبان قبل از اعزام به مسابقات در دنیای فن آوری و اینترنت امروز کار سختی برای مدیر تیم ملی بوده است؟

اما موضوع بیماری کمانداران هم با همراهی پزشک کاملا قابل حل و البته قابل پیش بینی بود. بهزاد پاکزاد، مربی تیم کامپوند دلیل عدم حضور پزشک را مشکل مالی و هزینه آن اعلام کرد در حالی که خودش هم معتقد بود همراهی پزشک و ماساژور بسیار مهم است.

اینکه فدراسیون در تامین هزینه اعزام پزشک همراه تیم مشکل دارد و برای اعزام افراد ضروری در کنار تیمش چرتکه به دست می‌شود واقعا خنده‌دار و تاسف بار است. فدراسیون تیراندازی که در اعزام افراد غیر ضروری به مسابقات برون مرزی و حضور همراهان حتی بیشتر از تعداد ورزشکاران به لاس وگاس آمریکا شهره و مشهور است، در اعزام پزشک مشکل مالی دارد!

آیا واقعا وقت آن نرسیده تا رئیس فدراسیون در نحوه مدیریت خود که تغییر ایجاد کند و برای یکبار هم که شده رفاقت‌ها را کنار بگذارد و برای اعزام افراد تنها منفعت تیم را در نظر بگیرد نه جایگاه و صندلی مدیریت خودش را؟

امروز ریکرو و کامپوند ایران وضعیت بدی دارد و کسی به فکر این رشته نیست و شاید هم این ناکامی‌ها در بین هیاهو و تبلیغات فدراسیون گم شده و مسئولان از وخامت حال ریکرو که قرار است برای ما در المپیک ۲۰۲۰ کسب سهمیه کند، بی‌خبر هستند. امروز با نگاهی به رنکینگ جهانی کاملا می‌توان فهمید که کمانداران ما در ریکرو در چه شرایطی قرار دارند و حتی یک نماینده ایران در بخش زنان و مردان در بین ۱۰۰ کماندار برتر جهان نیست. ما باید سال آینده کماندارانمان را عازم قهرمانی آسیا کنیم اما واقعا با این نتایج می‌توان به کسب مدال های خوشرنگ توسط آنها دلخوش بود؟.

متاسفانه برای ریکرو هر روز فرصت‌ها از دست رفته و مسئولان فدراسیون نتوانسته‌اند با برنامه‌ای کارآمد این رشته را به روزهای اوج بازگردانند. شاید همان زمان که ریکرو در کسب سهمیه المپیک برزیل نا موفق بود و نه تنها موفق به تکرار دو سهمیه المپیک لندن نشد بلکه تک سهمیه خود را هم با حضور زهرا نعمتی و استفاده از دست پرورده فدراسیون جانبازان و معلولان کسب کرد، باید فکری برای رفع مشکلات می‌شود. اما در ریکرو بعد از المپیک هم فرصت سوزی شد و حالا که زمان زیادی تا بازی‌های جاکارتا باقی مانده این زخم سر باز کرده است.

شاید مسئولان فدراسیون برای بازی‌های آسیایی به همان مدال آوری در کامپوند راضی بودند و باز هم سعی داشتند با تبلیغات و پر رنگ کردن مدال‌های کامپوند مشکلات ریکرو را از چشم مسئولان مخفی نگه دارند اما تصمیم فدراسیون جهانی برای حذف کامپوند انفرادی از بازی‌های آسیایی شانس را برای مدال آوری ایران کمتر کرد، بعلاوه کاهش نتایج کامپوند و افت کمانداران این رشته نیز به مشکلی جدید تبدیل شد و حالا که کمتر از ۱۰ ماه تا بازی‌های جاکارتا مانده همه کاستی‌ها آشکار شده است.

مطمئنا توجیه برای نتایج ضعیف در بنگلادش مشکلات را حل نخواهد کرد و تنها باید امیدوار بود که فدراسیون و مسئولان از این خواب بیدار شوند و در فرصت باقیمانده تیراندازی با کمان را نجات دهند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار