مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان - آمریکا

پایان کار رستمی با تنها یک نقره/میری هفتم شد

قهرمان المپیک ریو تنها یک نقره دنیا را بدست آورد.

، در روز ششم مسابقات وزنه‌برداری قهرمان جهان که در شهر آناهیم آمریکا برگزار می‌شود، کیانوش رستمی تنها در حرکت یکضرب موفق به کسب مدال نقره شد و در دوضرب هر ۳ وزنه را به زمین انداخت تا دستش از مدال دوضرب و مجموع کوتاه باشد.

کیانوش رستمی در حرکت یکضرب خود موفق شد در نهایت با ۱۷۴ کیلوگرم و یک کیلو کمتر از وزنه‌بردار شیلیایی به عنوان دومی برسد. وی در حرکت دوضرب نیز هر ۳ وزنه را به زمین انداخت.

در این وزن علی میری پس از ۲ بار انداختن وزنه ۱۵۵ کیلویی در حرکت سوم توانست وزنه ۱۵۵ کیلویی را در حرکت یکضرب مهار کند و هفتم شود. وی در حرکت دوضرب نیز با مهار وزنه ۱۹۳ کیلوگرم هفتم شد.

حرکات یکضرب

رستمی در شرایطی در حرکت یکضرب روی تخته آمد که تمامی وزنه‌برداران روی تخته رفته بودند. وی ابتدا وزنه ۱۷۰ کیلویی را بالای سر برد. قهرمان جهان در حرکت دوم وزنه ۱۷۴ کیلویی را نتوانست بالای سر ببرد. رستمی در سومین حرکت خود وزنه ۱۷۴ کیلویی را بالای سر برد اما وزنه‌بردار شیلییایی با ۱۷۵ کیلوگرم به مدال طلا رسید تا رستمی آسیب‌دیده به مقام دومی برسد.

علی میری دیگر وزنه‌بردار کشورمان نیز در حرکت یکضرب ۲ بار وزنه ۱۵۵ کیلویی را به زمین انداخت. میری در سومین حرکت خود موفق شد وزنه ۱۵۵ کیلویی را بالای سر برده تا عنوان هفتمی را به خود اختصاص دهد.

حرکات دوضرب

با شروع حرکات دوضرب علی میری ابتدا وزنه ۱۹۳ کیلویی را مهار کرد. وی در حرکت دوم خود وزنه ۲۰۱ کیلویی را نتوانست مهار کند. وی در سومین حرکتش نیز موفق به مهار وزنه ۲۰۱ کیلویی نشد تا در جایگاه هفتمی دوضرب قرار بگیرد. میری در مجموع با ۳۴۸ کیلوگرم عنوان هفتمی دنیا را بدست آورد.

کیانوش رستمی با شروع حرکات دوضرب ابتدا وزنه ۲۱۲ کیلویی را نتوانست مهار کند. وی در دومین حرکت خود نیز موفق به مهار وزنه ۲۱۲ کیلویی نشد. رستمی در شرایطی که ۲ بار موفق به مهار وزنه ۲۱۲ کیلویی نشد در سومین حرکت خود وزنه ۲۱۵ کیلویی را انتخاب کرد و موفق به مهار آن نشد تا در دوضرب و مجموع اوت شود و با یک نقره به کارش پایان دهد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار