هفتمین دوره بازی‌های جهانی آیواز

پوررهنما و عزیزی طلایی شدند، جعفرزاده به نشان برنز رسید

در نخستین روز هفتیمن دوره بازی‌های جهانی آیوار دو نماینده پاراتکواندو ایران به نشان طلا دست یافتند.

، هفتمین دوره بازی‌های جهانی آیواز ۲۰۱۷ از ۹ تا ۱۵ آذرماه در "ویلا رئال دسانتو آنتونیو" پرتغال برگزار می‌شود که این رقابت‌ها در بخش پاراتکواندو از امروز (یکشنبه - ۱۲ آذرماه) آغاز و به مدت ۳ روز پیگیری خواهد شد که مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی موفق به کسب نشان طلا و محمود جعفرزاده به مدال برنز رسید..

مهدی پوررهنما در وزن ۷۵- کیلوگرم (K۴۴) پس از یک دور استراحت، ابتدا «میچائل کاسر» آمریکایی را با نتیجه ۱۹ بر ۶ از پیش رو برداشت. در ادامه «آمادو گارگارزا» اسپانیایی را ۱۵ بر ۲ شکست داد و به فینال راه پیدا کرد.

مهدی در فینال این رقابت‌ها به مصاف «فتیح سلیک» از ترکیه رفت و ۱۹ بر ۵ پیروز شد عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را بدست آورد.

همچنین  اصغر عزیزی در وزن وزن ۷۵+ کیلوگرم (K۴۴) در نخستین گام «جانی بریچ» آمریکایی را ۱۵ بر ۲ مغلوب خویش ساخت و در ادامه به مصاف «ایوان میکولیک» از کرواسی که عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد، رفت و ۱۷ بر ۵ به برتری رسید.

عزیزی در فینال نیز «کایان بایرام» از ترکیه را ۱۸ بر ۶ شکست داد و عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کرد.

محمود جعفرزاده در وزن ۷۵- کیلوگرم (K۴۴) کشورمان پس از یک‌دور استراحت، در اولین دیدار بابر نماینده آذربایجان ۹ بر ۴ به برتری رسید. او در ادامه به مصاف «فتیح سلیک» ترک رفت و نتیجه را ۲۰ بر ۱۳ واگذار کرد.

این نتیجه در حالی بدست آمد که به تازگی از سوی فدراسیون جهانی کلاس این هوگوپوش تغییر کرده و نماینده کشورمان برای دومین بار است که در این کلاس مبارزه می‌کند.

هدایت این تیم برعهده پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی و مهدی احمدی به عنوان مربی است. مسعود لشکری نیز به عنوان سرپرست تیم را همراهی می کند.

گفتنی است؛ امتیاز این رقابت ها G۶ است که به نفر اول ۶۰ امتیاز، نفر دوم ۳۶ امتیاز و نفرات سوم ۲۴.۶۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار