سیاست شفر مثل برانکو؛ اعتماد به خودی‌ها

وبسایت رسمی توپ - در روزهایی که همه از مهاجمان و بازیکنان استقلال ناامید شده‌اند آنها یک مدافع سفت و سخت دارند. وینفرد شفر. سرمربی آلمانی همچنان در تمام مصاحبه‌هایش با قدرت از بازیکنانش دفاع می‌کند و با اعتماد از آنها حرف می‌زند.

به گزارش وب‌سایت نود، شفر  در آخرین مصاحبه‌هایش در مورد شهباززاده و دیگر مهاجمان تیمش گفت: «باور کنید که قطعا سجاد به روزهای اوج خود باز می گردد و در تمرین نیز بسیار خوب عمل می کند. خیلی از مهاجمان دنیا با وجود درآمد زیاد فرصت های گلزنی را از دست می دهند. پس این اتفاقی است که همه جا وجود دارد و باید تلاش کنیم تا بهتر شویم.»

شاید در نگاه اول این اتفاق عادی به نظر برسد اما پیش از این مربیان زیادی را می‌توانیم به خاطر بیاریم که بعد از باخت‌ها و نتیجه‌نگرفتن‌های پی در پی تیم‌هایشان بارها از اشتباهات و ضعف‌های بازیکنانشان نام‌برده‌اند و توپ را به زمین آنها انداخته‌اند. اگر نخواهیم خیلی راه دوری برویم باید به استقلال فصل گذشته اشاره کنیم. منصوریان در هر برهه‌ای  که نتیجه نمی‌گرفت به سرعت به سراغ بازیکنانش می‌رفت. از خرید بازیکنان جدید از عوض کردن تیمش و هر حرفی که بوی تغییر می‌دهد زیاد صحبت کرده بود. درست برخلاف شفرد. او سیاستی شبیه برانکو را در پیش گرفته است، سیاست حمایت از بازیکنانش.

اگر قرار بر مقایسه باشد کیفیت بازیکنان پرسپولیس در اولین سال حضور برانکو پایین‌تر از بازیکنان فعلی استقلال بود با این حال برانکو در تمام مصاحبه‌هایش حتی بعد از اشتباهات فاحش انها از بازیکنانش حمایت کرد. در نهایت هم توانست از همان بازیکنان توانست تیمی بسازد که تنها به خاطر تفاضل گل قهرمانی را از دست بدهد. کاری که به نظر می‌رسد شفر می‌خواهد انجام دهد. استفاده از تمام بضاعت فعلی. برانکو می‌دانست که شاید تیمی که در اختیار دارد تیمی رویایی نباشد اما در نیم‌فصل هم نمی‌تواند در بازار نقل و انتقالات ایران بازیکنی که بیشتر از بازیکنان فعلی‌اش بدردش بخورد جذب کند و تیم رویایی‌اش را بسازد. اتفاقی که برای شفر هم خواهد افتاد و این مربی می‌داند که نه بازیکن خاصی برای جذب وجود دارد و نه باشگاه بعد از ریخت و پاش‌های منصوریان دیگر پولی برای خرج کردن دارد. به همین دلیل او هم به سبک برانکو دست به ساختن زده نه خراب کردن. از بازیکنانش حمایت می‌کند و تمام بضاعتش را جمع می‌کند. از فراخواندن برزای تا اضافه کردن محسن کریمی و حتی پیگیری وضعیت مجتبی جباری که به تیم برگردد. 

شفر در این‌ هفته‌ها تمام تلاشش را می‌کند تا قبل از رسیدن لیگ به نیمه سجاد شهباززاده و علی قربانی و جابر انصاری از روزهای افت فاصله گرفته، از یک اسماعیلی یک گلزن بسازد و خسرو حیدری بالاخره پاس گل بدهد تا در نقل وانتقالات از لیست خریدهایش کم کند. اتفاقی که برانکو توانست انجام بدهد و حالا مدیران استقلال از شفر هم انتظار انجام آن را دارند.

 

 

۳۰۳۸۸

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار