مسابقات تکواندو فینال گرندپری - ۲۰۱۷

یعقوبی حذف شد، مردانی به نیمه‌نهایی رسید

نماینده وزن دوم المپیکی کشورمان با قبول شکست برابر نماینده کره‌جنوبی از گردونه رقابت‌های فینال گرندپری ۲۰۱۷ کنار رفت.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مرحله فینال مسابقات گرندپری ۲۰۱۷ با حضور ۱۶ تکواندوکار برتر (هر وزن دو نماینده از هر کشور) براساس آخرین رنکینگ اعلام شده از روز گذشته (شنبه - ۱۱ آذرماه) در سالن «تریچویله» "آبیجان" ساحل عاج آغاز و امروز به پایان می‌رسد.

امروز (یکشنبه) و در روز پایانی این مسابقات، مبارزات اوزان ۵۷- و ۶۷- کیلوگرم زنان و وزن ۶۸- و ۸۰+ کیلوگرم مردان برگزار می‌شود که ابوالفضل یعقوبی و سجاد مردانی به عنوان آخرین نمایندگان کشورمان به مصاف رقبای خود می‌روند.

ابوالفضل یعقوبی نماینده وزن دوم المپیکی کشورمان که در نخستین گام موفق شد برابر «شوآی ژائو» چینی قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶ و دارنده مدال طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۷ با نتیجه ۱۰ بر ۳ پیروز شود در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف «دای هون لی» تکواندوکار کره‌ای دارنده مدال برنز بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ و قهرمان جهان ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ رفت و با واگذاری نتیجه (۲۵ بر ۴) از دور رقابت‌ها کنار رفت.

سجاد مردانی در دیدار دوم خود با «دیمیتری شوکین» از ازبکستان قهرمان آسیا ۲۰۱۶ و قهرمان جهان ۲۰۱۵ مبارزه کرد و توانست با نتیجه ۹ بر ۷ راهی مرحله نیمه نهایی شود.نماینده وزن ۸۰+ کیلوگرم کشورمان در اولین مبارزه موفق شده بود «مبار دیای» هوگوپوش با سابقه فرانسوی را ۲۲ بر ۷ شکست دهد.
مردانی در نیمه نهایی باید رو در روی «کیو دون این» از کره‌جنوبی دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷، مدال طلا، نقره و برنز مرحله اول تا سوم مسابقات گرندپری ۲۰۱۷ قرار بگیرد.

هدایت این تیم برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی، علیرضا نصرآزادانی به عنوان مربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی بدنساز است.

مسابقات فینال گرندپری G۸ است و به نفر اول هر وزن ۸۰ امتیاز، نفر دوم ۴۸ امتیاز و نفر سوم ۲۸.۸ امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ تعلق می‌گیرد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار