فینال مسابقات تکواندو گرندپری ۲۰۱۷ - ساحل عاج

عاشورزاده به مدال نقره رسید

فرزان عاشورزاده تکواندوکار وزن اولی کشورمان با کسب مدال نقره فینال مسابقات گرندپری ۲۰۱۷ موفق شد ۴۸ امتیاز به اندوخته‌هایش در رنکینگ المپیکی اضافه نماید.

 و نقل از  روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مرحله فینال مسابقات گرندپری ۲۰۱۷ با حضور ۱۶ تکواندوکار برتر (هر وزن دو نماینده از هر کشور) براساس آخرین رنکینگ اعلام شده از ساعت ۱۲:۳۰ امروز (شنبه - ۱۱ آذرماه) به وقت تهران در سالن «تریچویله» "آبیجان" ساحل عاج آغاز و فردا به پایان می‌رسد. 

امروز (شنبه) و در روز نخست این رقابت‌ها، پیکارهای اوزان ۵۸- و ۸۰- کیلوگرم مردان و ۴۹- و ۶۷+ کیلوگرم زنان برگزار می‌شود که آرمین هادی‌پور و فرزان عاشورزاده در این روز نمایندگان ایران هستند. آرمین در نخستین دیدار برابر نماینده استرالیا نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. فرزان عاشورزاده دیگر نماینده کشورمان در این وزن که به فینال این رقابت‌ها راه پیدا کرده بود با واگذاری نتیجه به نماینده کره‌جنوبی بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

هوگوپوش وزن اول المپیکی کشورمان در نخستین مبارزه برابر «مکس کاتر» تکواندوکار میدان دیده انگلیسی قرار گرفت و در نهایت موفق شد مقتدرانه و با نتیجه ۲۸ بر ۱۲ به برتری برسد، در مرحله یک‌چهارم نهایی نیز «صفوان خلیل» نماینده میدان دیده استرالیا که از سال ۲۰۰۲ تاکنون حضور در میادین بسیاری را تجربه کرده و مدال های بسیاری را بدست آورده را با نتیجه ۷ بر ۶ شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کرد.

نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم ایران در مرحله نیمه نهایی و برای راهیابی به فینال نیز «میخائیل آرتومونو» از روسیه نایب قهرمان جهان ۲۰۱۷ و قهرمان گرندپری لندن ۲۰۱۷ را با نتیجه ۱۱ بر ۷ شکست داد. فرزان در فینال رو در روی «تای هون کیم» از کره‌جنوبی دارنده مدال برنز المپیک ریو ۲۰۱۶ و قهرمان جهان ۲۰۱۷ قرار گرفت و با نتیجه ۱۴ بر ۲ عنوان نایب قهرمانی این دوره از رقابت ها را به نام خود زد.

فرزان هدایت این تیم برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی، علیرضا نصرآزادانی به عنوان مربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی بدنساز است.

مسابقات فینال گرندپری G۸ است و به نفر اول هر وزن ۸۰ امتیاز، نفر دوم ۴۸ امتیاز و نفر سوم ۲۸.۸ امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ تعلق می‌گیرد.

 


فرزان در فینال باید رو در روی «تای هون کیم» از کره‌جنوبی دارنده مدال برنز المپیک ریو ۲۰۱۶ و قهرمان جهان ۲۰۱۷ قرار بگیرد.

هدایت این تیم برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی، علیرضا نصرآزادانی به عنوان مربی و مهرداد یوسفی به عنوان مربی بدنساز است.

مسابقات فینال گرندپری G۸ است و به نفر اول هر وزن ۸۰ امتیاز، نفر دوم ۴۸ امتیاز و نفر سوم ۲۸.۸ امتیاز در راستای افزایش امتیازات رنکینگ تعلق می‌گیرد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار