شفر: باید خودمان را آماده کنیم تا دیگر ۶ بر یک و ۴ بر صفر به تیم‌های عربی نبازیم!/ تیم ملی شجاع باشد از گروهش صعود می‌کند

وبسایت رسمی توپ - سرمربی تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد که اگر تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ شجاعانه عمل کند، از گروهش صعود خواهد کرد.

به گزارش وبسایت توپ ،  وینفرد شفر، سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در حاشیه تمرین امروز (شنبه) تیمش اظهار داشت: ما خوب بازی نکردیم و از فرصت‌های‌مان بهره لازم را نبردیم. ما مجبور به تعویض هم شدیم، چون برخی بازیکنان‌مان خسته شده بودند. یک تعویض اجباری دیگر هم در خط حمله برای رسیدن به گل داشتیم.

وی افزود: مهم‌ترین نکته در بازی قبل این بود که گلی دریافت نکردیم و در عین حال گلی هم نزدیم. بازیکنان ما در زدن ضربات آخر عصبی بودند و تمرکز لازم را نداشتند. در این مواقع باید نفر سومی پشت آنها باشد تا از توپ‌های برگشتی استفاده کند. ما در خط هافبک داریوش (شجاعیان) را داریم که به نوعی قدرت ما در این خط محسوب می‌شود و باید از عقب روی دروازه حریف فشار بیاورد. کمی عقب‌تر امید (ابراهیمی) ملی‌پوش را داریم که او هم باید روی دروازه حریفان فشار وارد کند تا به گل برسیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال یادآور شد: نکته مهم تمرین امروز این بود که ما به بازیکنان خط حمله یادآوری کردیم در محوطه جریمه حریف شتابزده عمل نکنند و برخی مواقع لازم است توپ را کنترل کرده و بعد ضربه بزنند. ما این تمرینات را به طور مداوم انجام می‌دهیم تا ضعف‌مان را برطرف سازیم.

شفر با بیان اینکه تیمش در حال پیشرفت است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه ما بازی به بازی پیشرفت می‌کنیم و این روند باید ادامه داشته باشد. بارها به بازیکنانم گفته‌ام که باید در زمین تمرکز داشته باشند. باید خودمان را برای بازی‌های خارج از این و لیگ قهرمانان آماده کنیم تا دیگر شاهد باخت‌های ۶ بر یک و ۴ بر صفر مقابل تیم‌های عربی نباشیم. ضمن اینکه باید در جدول لیگ هم به جایگاهی که استحقاقش را داریم، برسیم.

 

وی با تأکید بر اینکه قصد دارد در ترکیب تیمش تغییراتی را به وجود آورد، خاطرنشان کرد: لازم است تغییراتی در ترکیب داشته باشیم تا بازیکنان دیگری هم فرصتی برای نشان دادن خود داشته باشند. تمرینات خاصی را هم انجام می‌دهیم تا بهتر شویم. تا روز چهارشنبه چند جلسه دیگر تمرین خواهیم داشت و باید با دقت و تمرکز بیشتر تمرینات خود را پشت‌سر بگذاریم.

 

شفر با اشاره به دیدار تیمش با پیکان تصریح کرد: مهم‌ترین مسئله این بازی مصدوم نشدن بازیکن ما بعد از آن خطای شدید بازیکن پیکان بود. چشمی از بازیکنان تاثیرگذار ماست و خوشحالیم که او را از دست ندادیم. ضمن اینکه باید بار دیگر به کمک داور بازی با پیکان تبریک بگویم که آن پنالتی اشتباه را به ضرر ما نگرفت. تصمیمش واقعاً شجاعانه بود.

 

سرمربی استقلال در رابطه با قرعه ایران در جام جهانی روسیه نیز گفت: بازی ایران و مراکش برای صعود شما بسیار تعیین‌کننده است. در جام جهانی ۳۲ تیم از بهترین کشور‌ها شرکت می‌کنند و هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. فقط نباید ترسید. اگر جرأت داشته باشید صعود خواهید کرد.

 

وی در واکنش به این پرسش که «آیا واقعاً شانسی برای صعود ایران از گروهش قائل هستید یا نه؟»، خاطر نشان کرد: من در مورد همین مسئله با شما حرف زدم. ایران در بازی اول با مراکش بازی دارد و بازی دیگر هم یا مساوی خواهد شد و یا یکی از دو تیم اسپانیا و پرتغال برنده خواهند شد. اگر ایران بازی خود را داشته باشد و در بازی‌های بعدش شجاع باشد از گروهش صعود می‌کند.

 

شفر در ادامه راجع به قرعه آلمان نیز اظهار داشت: ما از این گروه صددرصد صعود خواهیم کرد. رسانه‌های آلمانی هم اشاره داشتند که ما باز هم خوش شانس بودیم و در گروه خوبی افتادیم. البته مکزیک تیم خوبی است. ما آلمانی‌ها اعتقاد داریم تا آخرین لحظه باید جنگید تا صعود کرد.

 

 

۱۰۰۴

 

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار