صادقانه می‌گویم، می‌توانیم صعود کنیم

وریا: مهار رونالدو ساده‌تر از نیمار است

مدافع ملی پوش استقلال از رویای روبه روشدن با کریس رونالدو استقبال می کند و می گوید این یک اتفاق جذاب برایش است.

وریا غفوری در گفت و گو با "توپ"، صحبت های جذابی درباره گروه ایران در جام جهانی به زبان آورد که در ادامه آن را می خوانید.


قبول داری ایران بدشانس بود که در دور گروهی جام جهانی به اسپانیا و پرتغال برخورد کرد؟


گروه سخت است و فکر می کنم می توانست قرعه راحت تری به ما بخورد اما حالا هم اتفاقی نیفتاده و من با انگیزه ای که از بچه ها سراغ دارم مطمئن هستم بازی های خوبی انجام می دهیم.


فکر می کنی نتیجه بازی ایران برابر پرتغال و اسپانیا چه می شود؟


واقعا خیلی به این موضوع فکر نکرده ام ولی این قول را به همه مردم ایران می دهم که اسپانیا و پرتغال قطعا روز راحتی برابر ایران نخواهند داشت چراکه ما تیم بسیار خوبی هستیم و این موضوع را در سال های گذشته نشان داده ایم.


اما به هرحال تیمی مثل اسپانیا کلی فوق ستاره دارد که دفاع کردن آنها اصلا کار ساده ای نیست؟


صددرصد کار ساده ای نداریم چراکه پرتغال و اسپانیا هر دو برای قهرمانی پا به رقابت ها می گذارند و بازیکنانی دارند که در چند ثانیه می توانند جریان بازی را به کلی عوض کنند اما فراموش نکنید که ما هم ایران هستیم، در دور مقدماتی شکست نخوردیم و فقط دو گل دریافت کردیم و سال هاست به هیچ تیمی در آسیا نباخته ایم. با این شرایط فکر می کنم ما اصلا تیم دست و پا بسته ای نیستیم.

 


اگر قرار باشد کریس رونالدو در جام جهانی در پست وینگر چپ بازی کند احتمالا باید روبه روی او قرار بگیری. نظرت در مورد این اتفاق چیست؟


واقعا کریس رونالدو بازیکن بسیار بزرگی است اما من فکر می کنم مهار او به مراتب ساده تر از نیمار است. رونالدو بازیکن خیلی سختی است اما مطمئن باشید چه من در ترکیب باشم چه سایر بازیکنان همگی تلاش می کنیم که او را از کار بیاندازیم تا تیم ملی به موفقیت نزدیک شود.


فکر می کنی یک بازیکن می تواند از پس رونالدو بربیاید؟


واقعا سخت است که بگویم یک نفره می شود جلوی او را گرفت چراکه رونالدو در سال های گذشته نشان داده که چقدر بازیکن بزرگی است و فکر می کنم هر عنوان فردی و تیمی که بوده به دست آورده است اما بازیکنان ما فداکاری زیاد دارند و مطمئن باشید کارمان را به درستی انجام بدهیم.


حتما دیدی که بعد از مشخص شدن گروه تیم ملی چقدر برای ایران در فضای مجازی جوک ساخته اند، این موضوع تو را به عنوان یک بازیکن تیم ملی ناراحت نمی کند؟


من زیاد در فضای مجازی نیستم ولی دیدم که بعضی از بازیکنان تیم ملی نسبت به اینکه تیم ملی را مسخره کرده اند واکنش نشان داده اند. این کارها را یک عده آدم مریض انجام می دهند که شاید خودشان در زندگی شان به جایی نرسیده اند. ما آبروی ایران هستیم و در تمام رشته ها نشان داده ایم که اگر با هم باشیم می توانیم کارهای زیادی انجام بدهیم و مطمئن باشید به راحتی تسلیم نخواهیم شد.

 


خودت دوست داشتی با چه تیمی همگروه شویم؟


شاید باور نکنید اما من خودم دوست داشتم با پرتغال همگروه شویم و واقعا از این اتفاق هم هیجان زده شدم.


چون رونالدو در پرتغال بازی می کند دوست داشتی با این تیم همگروه شویم؟


نه، من زمانی که تیم های سید یک را می دیدم فکر می کردم پرتغال یکی از تیم هایی است که اگر با آن همگروه شویم می توانیم از پس آنها بربیاییم.


پس شاید اسپانیا کار تیم ملی را سخت کرده است، قبول داری؟


دقیقا با حرف شما موافقم چون که اسپانیا قوی ترین تیم سید دو است و حضور آنها در سید۲ کار ما را در این گروه سخت می کند هرچند که مطمئن باشید ما ناامید نیستیم.


اگر بخواهی صادقانه بگویی برای تیم ملی در جام جهانی شانسی برای صعود قائل هستی؟


صادقانه می گویم که من فکر می کنم ایران می تواند صعود کند چراکه به توانایی و پتانسیل بالای بازیکنان ایمان دارم. اطمینان دارم که ما می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم و امیدوارم شانس هم با ما یار باشد.


فکر می کنی در جام جهانی یکی از ۱۱ نفره اصلی هستی؟


من تمام تلاشم را می کنم و تمرکزم را می گذارم که بهترین بازی ها را انجام دهیم اما این کادرفنی است که صلاح می داند چه کسی بازی کند.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار