به مراکش ببازیم باید با چمدان‌های بسته به ایران بازگردیم

مرزبان: عباسی با فحاشی به سمت من حمله کرد و عنایتی هم شاهد این ماجراست

سرمربی پیشین مشکی‌پوشان از قرعه سخت ایران در جام جهانى ۲۰۱۸ و درگیری فیزیکی خود با مدیرعامل مشکی‌پوشان صحبت کرد.

علیرضا مرزبان در مورد هم‌گروهی تیم ملی کشورمان با پرتغال، اسپانیا و مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸، به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» گفت: انسان در زندگی‌اش گاهی اوقات حق تصمیم‌گیری ندارد. مثلاً نمی‌تواند بگوید خورشید چه زمانی طلوع کند. با این اوصاف با بگویم تضمینی نبود که اگر در گروه دیگری قرار می‌گرفتیم، می‌توانستیم از گروه‌مان صعود کنیم. باید به خوبی این سه تیم را آنالیز کنیم. باید در دیدار نخست مقابل مراکش پیروز شویم و با اطلاعات کامل وارد این مسابقه شویم.

وی در ادامه افزود: بازی اول بسیار تعیین‌کننده است، چون اگر شکست بخوریم باید با چمدان‌های بسته به ایران بازگردیم. البته تضمینی وجود ندارد که اسپانیا و پرتغال در همه دیدارهای خود پیروز شوند. اگر مراکش را شکست دهیم، گام بزرگی برداشته‌ایم. چون بازیکنان زیادی از مراکش در اروپا بازی می‌کنند و از اسپانیا و پرتغال شناخت دارند.

سرمربی شهرداری ماهشهر در مورد جدایی‌اش از تیم مشکی‌پوشان که حاشیه‌های فراوانی ایجاد کرد، اظهار داشت: تیم مشکی‌پوشان در سه فصل اخیر از انتهای جدول تکان نخورده است. در دو سال گذشته هم این تیم در ثانیه‌های آخر از سقوط به لیگ یک نجات یافت. امسال ارزیابی کردیم که چرا این اتفاقات رخ می‌دهد. برخی از نیازها را برای رهایی از این وضعیت بررسی کردیم، اما شرایط به هیچ وجه آماده نبود و من نیز اصراری نداشتم در این تیم بمانم.

مرزبان درباره انتخابش به عنوان سرمربی جدید شهرداری ماهشهر، با وجود مشکلات مالی و نیز مشکلاتی که از سوی تماشاگران برای کوروش موسوی سرمربی قبلی این تیم ایجاد شد، تصریح کرد: تلاش می‌کنم با حس خوبی وارد تیم شهرداری شوم و فکر می‌کنم می‌توانم مسیر تیم را به شرایط آرمانی بازگردانم. شهرداری به توازن و اعتماد به نفس نیاز دارد. با صحبت‌هایی که با مسئولان باشگاه داشتیم، آنها ضمانت دادند که بخشی از قرارداد بازیکنان تا هفته آینده پرداخت شود. چند شکست متوالی برای تیم‌های پرطرفدار سخت است. اتحاد مدیریت تیم و هواداران می‌تواند سبب حرکت شهرداری ماهشهر به سوی موفقیت شود.

وی در مورد صحبت‌های علی عباسی، مدیرعامل باشگاه مشکی‌پوشان که گفته بود مرزبان در زمان هدایت تیم مشهدی مشغول بررسی سایر پیشنهادهای خود بود، با بیان اینکه عباسی شخصیتی شناخته‌شده دارد، خاطرنشان کرد: من یک پیشنهاد لیگ برتری و دو پیشنهاد لیگ یکی داشتم، اما عباسی را از این پیشنهادها مطلع کردم. به باشگاه‌های پیشنهاد دهنده گفتم که من با مشکی‌پوشان قرارداد دارم و شما باید با باشگاه صحبت کنید. عباسی روز چهارشنبه به من گفت که یک مربی از تهران و یک نفر از مشهد به تیم اضافه می‌شود که من با این تصمیم مخالفت کردم و گفتم کسی را به تمرین راه نمی‌دهم. صحبت عباسی این بود که باید یک نفر کنار تیم باشد، اما در کار فنی دخالت نکند. ما در کادر فنی مربی داشتیم، اما در تهیه لباس برای فصل سرما با مشکل روبه‌رو شدیم.

سرمربی پیشین مشکی‌پوشان ادامه داد: رضا عنایتى من را به خانه برد که علی عباسی ما را تعقیب می‌کرد و ابتدا با فحاشی و سپس به طور فیزیکی به من حمله کرد. افرادی که در آنجا بودند می‌توانند شهادت دهند و عنایتی هم شاهد این درگیری بود. پس از پایان ماجرا، باورم نمی‌شد که چه اتفاقاتی رخ داده است. امنیت زندگی برایم خیلی مهم بود. به همین خاطر تصمیم گرفتم وسایلم را جمع و تیم  را ترک کنم. پس از آن یکی از مدیران باشگاه شهرداری ماهشهر با من تماس گرفت و با آنها مذاکره کردم. بزرگ‌ترین موضوعی که باعث جدایی من از مشکی‌پوشان شد، دو نفری بودند که مدیریت باشگاه می‌خواست کنار ما حضور داشته باشند.

مرزبان با بیان اینکه لازم نمی‌دانست کسی در کنار تیمش حاضر باشد، گفت: من و عباسی هر دو شناخته‌شده هستیم و مشخص است که  چه سابقه‌ای داریم. من همه باشگاه‌های پیشنهاددهنده را به مدیران باشگاه مشکی‌پوشان وصل کردم. همیشه تأکید داشتم که با باشگاه قرارداد دارم و می‌خواهم تیم را بسازم. حتی یک بازیکن در گرجستان را برای به خدمت گرفتن هم زیر نظر داشتم، اما ادامه کار به صورتی که عباسی می‌خواست، امکان‌پذیر نبود. اکنون خوشحالم که به شهرداری ماهشهر آمده‌ام، چون از لحاظ روحى آرامش بیشتری دارم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار