نگاهی به سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان؛ فرصت طلایی برای اولین قهرمانی

سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان در حالی به میزبانی کشور امارات برگزار می‌شود که کاروان کشورمان با نام «خلیج فارس» به دنبال ایستادن بر سکوی نخست تیمی برای نخستین بار در تاریخ این بازی‌ها است.

خبرنگار ورزشی ، سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان از ۱۷ تا ۲۳ آذرماه جاری در شهر دبی در کشور امارات برگزار خواهد شد.

در این دوره از رقابت‌ها نزدیک به ۸۰۰ ورزشکار معلول از ۳۰ کشور قاره کهن در چهار ورزشگاه به میدان می‌روند تا برای مدال‌آوری تلاش کنند. از کشورمان نیز کاروان «خلیج فارس» با ۱۴۴ ورزشکار و با پرچم‌داری زهرا بالازاده روز جمعه ۱۷ آذر با پرواز اختصاصی راهی دبی می‌شود تا بتواند بالاخره سکوی نخست تیمی را از چنگ ژاپن دربیاورد.

* دوره اول و نایب قهرمانی کاروان ایران
در اولین دوره این بازی‌ها در سال ۲۰۰۹ که توکیو میزبانی‌اش را بر عهده داشت، ۴۶۶ ورزشکار از ۲۹ کشور حضور داشتند که در پایان کاروان ژاپن با ۶۵ طلا، ۲۶ نقره و ۲۲ برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد و ایران با ۲۷ طلا، ۲۵ نقره، ۱۷ برنز و مجموع ۶۹ مدال در رده دوم قرار گرفت. این در حالی بود که ایران با ۵۰ ورزشکار در این نخستین دوره شرکت کرده بود.

* تکرار نایب قهرمانی ایران در دومین دوره
دوره دوم در سال ۲۰۱۳ به میزبانی کوالالامپور، پایتخت مالزی با حضور ۱۲۰۰ ورزشکار از ۲۹ کشور برگزار شد. در این دوره کاروان ژاپن با ۳۹ طلا، ۲۰ نقره و ۲۵ برنز و مجموع ۸۴ مدال باز هم عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد و کاروان ایران که با ۷۴ ورزشکار شرکت کرده بود، با ۲۷ طلا، ۱۲ نقره و ۲۰ برنز و مجموع ۵۹ مدال یکبار دیگر به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

* فرصت طلایی برای قهرمانی در سومین دوره
کاروان خلیج فارس در حالی عازم دبی می‌شود که این بار ۱۱۴ ورزشکار حضور دارند. با توجه به اینکه تعداد ورزشکاران ایرانی با رشد قابل توجهی همراه بود و کاروان ژاپن نیز با ۸۶ نفر به امارات می‌روند، این یک فرصت طلایی برای کشورمان است تا بالاخره بتواند طعم قهرمانی را بچشد.

* رقابت‌ جوانان معلول در ۷ رشته
قرار بود سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان با رقابت در ۱۰ رشته برگزار شود، اما مسئولان برگزاری اعلام کردند که مسابقات سه رشته تیراندازی با کمان، شطرنج و بولینگ برگزار نخواهد شد تا بدین ترتیب این مسابقات در ۷ رشته دوومیدانی، شنا، وزنه‌برداری، گلبال، بوچیا، بدمینتون و تنیس روی میز برگزار شود.

* چهار ورزشگاه برای میزبانی مسابقات
رقابت‌های سومین دوره در چهار ورزشگاه برگزار خواهد شد. باشگاه دبی، شباب الاهلی، مجموعه ورزشی حمدان  و باشگاه الوصل چهار مکانی هستند که مسابقات در آنها برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار