هفته چهاردهم لیگ برتر انگلیس

آرسنال - منچستریونایتد؛ بزرگان آتش رقابت را داغ می‌کنند

تیم لندنی با پیروزی‌های متوالی اخیر رقیب جدی برای شیاطین سرخ محسوب می‌شود.

، شاید تا چند هفته پیش آرسنال رقیب آسانی برای منچستریونایتد بود اما حالا با برتری‌های متوالی تیم ونگر، رقابت ۲ تیم به اندازه جدال‌های بزرگ دهه ۹۰، حساس شده است.

 بر این اساس، بازی ساعت ۲۱ شنبه شب  در چارچوب هفته چهاردهم لیگ برتر انگلیس یک آزمون واقعی برای تیم مورینیوست چون آن‌ها مقابل تیمی بازی می‌کنند که ۱۲ بازی قبلی خانگی را با پیروزی به پایان رسانده است. هر ۲ تیم بازی ابتدای هفته را برده‌اند و برای عقب نماندن از منچسترسیتی به پیروزی نیاز مبرمی دارند.

 وضعیت بازیکنان

نمانیا ماتیچ پس از غیبت در بازی قبلی با واتفورد، هنوز معلوم نیست به این رقابت برسد. فلینی، دیگر غایب احتمالی بازی خواهد بود و کریک هم پس از معاینات قبلی نیاز به استراحت دارد. در سوی مقابل، آرسنال در غیاب لاکازته اخیرا مصدوم می‌تواند روی اولیویه ژیروی آماده حساب کند. کاسورلا هم دوران ریکاوری را سپری می‌کند.

 رویارویی‌های قبلی

 در ۵۱  جدال قبلی ۲ تیم در لیگ برتر، منچستریونایتد ۲۲ پیروزی به دست آورده، ۱۳ بار شکست خورده و ۱۵ بار تن به تساوی داده است. در مجموع ۱۹۶ بازی لیگی قبلی، شیاطین سرخ با ۸۱ پیروزی شرایط بهتری دارد، البته منچستریونایتد از سال ۲۰۱۴ تا به حال در زمین آرسنال به برتری نرسیده و ۲ بازی اخیر را با نتایج ۲ بر صفر و ۳ بر صفر در استادیوم امارات را واگذار کرده است.

ماجرای مورینیو و ونگر

 مورینیو در لیگ برتر تنها تیم‌های تحت هدایت مارک هیوز و پپ گواردیولا را بیش از تیم ونگر برده  است. در ۱۷ رویارویی ۲ مربی، مورینیو ۸ بار برده، ۲ بار باخته و ۷ تساوی به دست آورد.

 ترکیب احتمالی

آرسنال: چک، مونرئال، مصطفایی، کوشیلنی، رمزی، ژاکا، بیرین، کولاسیناچ، ولبک، اوزیل و  ژیرو

منچستریونایتد: دخه‌آ، لیندلوف، اسمالینگ، روخو، والنسیا، هررا، پوگبا، یانگ،راشفورد، لوکاکو و فلینی

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار