آمار عجیب پنالتی‌های بیرانوند؛ بیشترین موفقیت، کمترین سیو!

وبسایت رسمی توپ - سومین بازیکن هم مقابل بیرانوند پنالتی‌اش را به تیر دروازه کوبید تا این دروازه‌بان بدون حتی یک سیو، همچنان دروازه‌اش را مقابل ضربات پنالتی بسته نگه‌دارد. 

به گزارش وب‌سایت نود، یکی از انتقاداتی که به بیرانوند با وجود آمار بسیار خوب و کلین‌شیت‌های بالایش مطرح می‌شد این بود که او با کمترین سیوها و واکنش‌ها به بهترین آمارها رسیده است. این قضیه به خصوص در مورد فصل گذشته و البته تیم ملی صدق می‌کند که خط دفاع قدرتمند و کم اشتباه حتی اجازه رسیدن توپ به نزدیکی دروازه بیرانوند را نمی‌داد. نقطه نقض این روند ضربات پنالتی بود. جایی که بیرانوند بود و بازیکن حریف و دیگر هیچ مدافعی نمی‌توانست به او کمک کند. حالا بیرانوند در این فصل در ضربات پنالتی هم یک نیروی کمکی پیدا کرده است. تیرک دروازه!

در این فصل در بازی‌های لیگ برتر و جام حذفی هیچ بازیکنی نتوانسته دروازه بیرانوند را از روی نقطه پنالتی باز کند. حتی در مواقعی که بیرانوند جهت توپ را اشتباه تشخیص داده و خلاف جهت حرکت کرده. تیر دروازه در تمام این سه پنالتی به داد بیرانوند رسیده و دروازه او را بسته نگه‌داشته است تا او بتواند آمار کلین‌شیت‌هایش را بهتر و بهتر کند. بیرانوند این فصل مثل رشید مظاهری، روبروی بیشتر از سه پنالتی در لیگ برتر و جام حذفی قرار گرفته و هیچکدام گل نشده‌اند. با این تفاوت که او، حتی یک سیو هم روی این پنالتی‌ها نداشته است!

اولین پنالتی این فصل که این سرنوشت را پیدا کرد پنالتی عیسی آل کثیر در جام حذفی بود. بهترین گلزن نفتی‌ها مقابل بیرانوند توپش را به تیر دروازه زد. دومین پنالتی را هفته گذشته محسن فروزان از دست داد. توپی که به دو تیر خورد و در نهایت به زمین برگشت. در این بازی هم این مرتضی تبریزی بود که قربانی این سرنوشت شد و پنالتی مشکوکی که برای تیمش گرفته شده بود را به تیر دروازه کوباند تا بیرانوند برای سومین بار نفسی راحت کشیده و خدارا شکر کند.  البته این قانون در مورد مسابقات خارجی صدق نمی‌‌کند و خریبین در لیگ قهرمانان آسیا و تورس در بازی دوستانه تیم ملی با پاناما توانستند دروازه بیرانوند را از ضربه پنالتی باز کنند.

 

۳۰۳۸۸

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار