گزارش ویژه/ نتایج تیم ملی با کی‌روش مقابل تیم‌های اروپایی و آفریقایی

وبسایت رسمی توپ - تیم ملی در دوارن کی‌روش با ۷ تیم اروپایی و ۶ تیم آفریقایی مسابقه داده است.

به گزارش وبسایت توپ، تیم ملی در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ با دو تیم اروپایی و یک تیمی آفریقایی هم‌گروه شد. در این مسابقات ایران باید با پرتغال، اسپانیا و مراکش مسابقه دهد. ایران پیش از این فقط با پرتغال بازی کرده بود و با دو تیم دیگر، در تاریخ فوتبال ملی هیچ مسابقه‌ رسمی یا دوستانه‌ای نداشت. در دو دیداری که مقابل پرتغال قرار گرفت هم هر دو مسابقه را باخت. اولی در تورنمت استقلال برزیل بود که در سال ۱۹۷۲ با سه گل مغلوب پرتغال شد. دیگری هم در جام‌جهانی ۲۰۰۶ آلمان بود که دو بر صفر از پرتغال شکست خورد.

کی‌روش از زمان حضور روی نیمکت تیم ملی ایران، ۸ مسابقه با ۷ تیم از اروپا برگزار کرد. ۲ برد، ۳ تساوی و ۳ شکست حاصل مسابقات تیم ملی در دوران کی‌روش با تیم‌های اروپایی بود. که هفت تا از این بازی‌ها دوستانه بود و در تنها دیدار رسمی مقابل تیمی از اروپا، در آخرین دیدار مرحله گروهی جام جهانی قبلی با نتیجه سه بر یک از بوسنی شکست خورد.

نتایج تیم ملی در دوران کی‌روش مقابل تیم‌های اروپایی

بازی ایرانی با تیم های اروپایی جام جهانی

ایران هر چند که تا به حال با مراکش مسابقه نداده ولی کی‌روش در دوران حضورش در ایران با ۶ تیم آفریقایی بازی کرده است. که در این دوران فقط گینه‌ در مسابقه دوستانه توانست ایران را شکست دهد و در پنج مسابقه دیگر، ایران بازنده نبود. تنها دیدار تیم ملی در دوران کی‌روش مقابل تیم آفریقایی که رسمی بود، به بازی اول جام‌جهانی قبلی برمی‌گردد. دیداری که ایران و نیجریه گلی به هم نزدند.

نتایج تیم ملی در دوران کی‌روش مقابل تیم‌های آفریقایی

نتایج تیم ملی مقابل تیم های آفریقایی

 

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار