گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از روسیه

پوتین آمد، اینترنت رفت/ خبرنگاران کی‌روش را مجبور کردند

با ورود رئیس جمهور روسیه به مراسم قرعه کشی جام جهانی، اینترنت سالن دچار اختلال شد.

خبرنگار اعزامی از روسیه، مراسم قرعه‌کشی جام جهانی حواشی بسیار زیادی داشت. با وجود نظم بسیار زیاد در اجرای مراسم و صحنه‌های زیبایی که در سالن وجود داشت، اما اطلاع‌رسانی در سالن مراسم با اختلال روبه‌رو شده بود.

*با ورود پوتین با کاخ کرملین و همزمان با آغاز مراسم، اینترنت سالن دچار اختلال شد که این موضوع در نهایت به قطع شدن اینترنت انجامید. وقتی این اتفاق افتاد، مسئولان هماهنگی رسانه‌ها به سراغ خبرنگاران آمدند و با سوال‌هایی قصد داشتند قطعی اینترنت را توجیه کنند. یکی از سوالات آنها این بود که «آیا اینترنت خود را هات‌اسپات کرده‌اید یا از لوازم رادیویی استفاده می‌کنید؟» و وقتی با پاسخ منفی خبرنگاران روبه‌رو‌ می‌شدند، بابت قطعی اینترنت معذرت‌خواهی می‌کردند.

*در پایان مراسم از هرگونه فیلم‌برداری از سالن جلوگیری به عمل آمد و به خبرنگاران اجازه فیلم‌برداری با دوربین‌های گوشی تلفن همراه داده نشد. این اتفاق در میکسدزون نیز رقم خورد و به خبرنگاران تذکر داده شد در صورت فیلم‌برداری کارت آنها باطل می‌شود.

*در میکسدزون سالن قرعه کشی جام جهانی، سرمربیان هر کدام از تیم‌ها باید در جایگاهی که برای آنها با شماره مشخص شده بود، قرار می‌گرفتند. این ترتیب بر اساس جایگاه تیم‌ها در گروه بود.

*اتفاق عجیب در میکسدزون جایی بود که خبرنگاران ایرانی قصد صحبت کردن با کی‌روش به دلیل بی احترامی روز گذشته را نداشتند، با این حال کی‌روش از مقابل خبرنگاران ایرانی عبور کرد و بدون توجه به آنها با لبخندی دوباره به سمت دیگری برگشت. این مسئله باعث اعتراض خبرنگاران به فیلیپه، مدیر رسانه‌ای غیر رسمی تیم ملی و آرین قاسمی، مترجم او شد و در نهایت کی‌روش مجبور شد برای توضیح رفتار خود، نزد خبرنگاران ایرانی بیاید. مترجم کی‌روش اعلام کرد در جایگاه پرتغال بایستند و توضیح سرمربی تیم ملی را گوش کنند که خبرنگاران در جایگاه ایران ایستادند و کی روش را مجبور کردند برای ارائه توضیح نزد آنها بیاید.

*پس از پایان میکسدزون، خبرنگاران تمام رسانه‌ها به مرکز رسانه‌ای بازگشتند تا اخبار خود را مخابره کنند. هنگام بازگشت روی مانیتور بزرگی نتیجه قرعه‌کشی جام جهانی در مرکز رسانه‌ای ثبت شده بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار