گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از روسیه

جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال|ساماندهی خبرنگاران و سردرگمی داوطلب‌های روسی + عکس و فیلم

برخی داوطلب‌های روسی فیفا در مرکز تائیدیه فیفا از قوانین بی‌خبر هستند.

خبرنگار اعزامی از روسیه، مرکز رسانه‌ای فیفا برای مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از روز گذشته (سه‌شنبه) در کاخ کرملین افتتاح شد و از ابتدای هفته نیز در یکی از موزه‌های میدان سرخ مسکو، کارت پوشش خبری مراسم توزیع شده است.

خبرنگاران که بیشتر آنها از روز گذشته و با شروع مراسم‌های فیفا وارد مسکو شده‌اند، برای دریافت کارت‌های خود در مرکز تاییدیه فیفا حاضر می‌شوند و پس از بررسی مشخصات، کارت خود را دریافت می‌کنند. این مرکز توسط فیفا به صورت جالبی سازماندهی شده و اگر خبرنگار یا عکاسی، عکس خود را در سایت فیفا بارگذاری نکرده باشد، در همین مرکز عکس او ثبت می‌شود.

فیفا برای حل مشکل کارت خبرنگاران یا عکاسانی که در ثبت نام آنها مشکلی وجود داشته باشد، قسمتی را تعیین کرده که مشکلات را برطرف کنند. پس از اصلاح اشکالات موجود ۵ ساعت نیاز به بررسی مجدد و تاییدیه نهایی است تا مشکل برطرف شود. این اتفاق برای یکی از عکاسان ایرانی رقم خورده بود که فیفا با اصلاح نوع ثبت نام‌ این مشکل را برطرف کرد.

نکته جالب توجه سردرگمی برخی داوطلب‌های روسی فیفا در مرکز تائیدیه فیفا بود که از برخی موارد و قوانین بی‌خبر بودند. آنها که مسئول تایید و بررسی کارت‌ها بودند، چند ابهام را ایجاد کردند، اینکه آیا با کارت پوشش خبری مراسم قرعه کشی می‌توان از ورزشگاه لوژنیکی، ورزشگاه افتتاحیه جام جهانی بازدید کرد یا نه. بازدید از این ورزشگاه در برنامه‌های فیفا گنجانده شده، اما هنوز مشخص نیست با کارت‌های صادر شده می‌توان از ورزشگاه بازدید کرد یا نیاز به دریافت کارت جدید است.

در روز اول مراسم‌های فیفا از پوستر جام جهانی ۲۰۱۸ با تصویر لئو یاشین، دروازه‌بان افسانه‌ای روسیه (شوروی سابق) و قطار تاریخ جام جهانی رونمایی شد و در روز دوم قرار است شماتیکی از نوع برگزاری قرعه کشی به خبرنگاران نمایش داده شود. همچنین فستیوالی برای هواداران جام جهانی برگزار خواهد شد و فیفا برای امشب نیز مراسم شامی را برای خبرنگاران در نظر گرفته است.

هوای شهر مسکو، امروز سردتر از روز گذشته است و به منفی ۸ درجه زیر صفر رسیده است. با این حال بارش برف شدید که تا شب گذشته ادامه داشت، قطع شده و هوای شهر ابری و به شدت سرد است و مه هم وجود دارد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار