از عملکرد خدابخشی راضی هستم

بی‌باک: تا حدود ۸۰ درصد به پیش‌بینی‌های خود در مسابقات کسب سهمیه گرند اسلم دست پیدا کردیم

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: مسابقات کسب سهمیه گرند اسلم خیلی مشکل بود اما تا حدود ۸۰ درصد به پیش‌بینی‌‌های خود دست پیدا کردیم.

مهدی بی‌باک در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص عملکرد ملی‌پوشان تکواندو ایران در مسابقات کسب سهمیه گرند اسلم اظهار داشت: مسابقات کسب سهمیه گرند اسلم خیلی مشکل بود اما تا حدود ۸۰ درصد به پیش‌بینی‌‌های خود دست پیدا کردیم. دوست داشتیم در هر چهار وزن سهمیه بگیریم اما هم بدبیاری شامل حال ما شد و هم اشتباهات داوری گریبان ما را گرفت.

وی تصریح کرد:اشتباه داوری در این مسابقات باعث شد تا مهدی خدابخشی متاسفانه از راهیابی به نیمه‌نهایی و کسب مدال باز بماند.عرفان ناظمی نیز در وزن سوم خیلی خوب کار خود را شروع کرد و حریف کره‌ای خود را با اختلاف شکست داد. ناظمی در بازی دوم با " کیم هیم" از کره‌جنوبی که نفر اول مسابقات گرند پری و نفر سوم مسابقات جهانی بود، دیدار کرد. ناظمی در سه راند بازی مقابل این حریف نامدار به نتیجه تساوی دست یافت و حتی راند طلایی این مسابقه را نیز به تساوی رسید که به دلیل رای داوران کنار، ناظمی  بازی را واگذار و از دور رقابت‌ها حذف شد تا در این وزن نتوانیم مدال کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی تاکید کرد: خدا را شکر در اوزن ۵۸- و ۶۸-کیلوگرم که امید به کسب سهمیه داشتیم  موفق به کسب سه سهمیه شدیم اما همانطور که قبل از اعزام اعلام کرده بودیم در وزن ۸۰+ کیلوگرم با توجه به اینکه احمد محمدی هنوز به شرایط مناسب نرسیده است، امیدی به کسب سهمیه نداشتیم. در این وزن به دلیل عدم حضور سعید رجبی در اردوی تیم ملی تصمیم گرفتیم با اعزام احمد محمدی شانس خود را امتحان کنیم. خدا را شکر در حال حاضر ۵ سهمیه مسابقات گرند اسلم را کسب کردیم و در میان کشورهایی که بیشترین سهمیه را کسب کردند، قرار داریم.

بی‌باک در خصوص عملکرد مهدی خدابخشی بعد از مدتها دوری از تکواندو گفت: با وجود دوری یکساله مهدی از مسابقات اما او نشان داد باز هم می‌تواند در وزن ۸۰- کیلوگرم مثمر ثمر باشد و به مدال دست پیدا کند. این مسابقات بازگشت خوبی برای مهدی بود و او بازی‌های خوبی را از خود نشان داد. به دلیل دوری خدابخشی از مسابقات او نتوانست از ۱۰۰ درصد پتانسیل خود استفاده کند و به نوعی این مسابقات اولین حضور برون مرزی‌ او بعد از مدت‌ها بود. از خدابخشی راضی هستم و امیدوارم در مسابقات آتی رفته رفته به شرایط خوب خود بازگردد و در بازی‌های آسیایی و مسابقات آسیایی مدال آور باشد.

وی با ابراز رضایت از وضعیت تیم ملی در اوزان اول و دوم المپیک، بیان کرد: در وزن اول ودوم المپیک مدت‌هاست که اعلام کردم پتانسیل خوبی داریم و پشتوانه سازی خوبی انجام دادیم و در این دو وزن امید زیادی به موفقیت داریم. متاسفانه در مسابقات چین نیز دو نماینده ما در وزن ۶۸- کیلوگرم به هم باختند. سروش احمدی به میرهاشم حسینی باخت و حسینی نیز مغلوب ابوالفضل یعقوبی شد. مطمئن باشید اگر بازیکنان ما به هم برخورد نکرده بودند در فینال به مصاف هم می‌رفتند. یعقوبی موفق شد دو نفر از بهترین بازیکنان کره‌جنوبی را حذف کند و حسینی نیز تمام رقبای خود را با اختلاف پشت سر بگذارد.

بیشتر بخوانید: بی‌باک: امیدوارم در هر وزن ۲ سهمیه گرند اسلم کسب کنیم

سرمربی تیم ملی در خصوص عملکرد وزن اول تیم ملی تصریح کرد : در وزن اول نیز متاسفانه هادیان به دلیل سطح پایین داوری مسابقات مغلوب حریف خود شد.من هیچ وقت نمی‌گویم داوری مغرضانه بود اما سطح برخی داوران پایین‌تر از مسابقات بود که حتی رئیس کمیته داوران نیز این موضوع را قبول کرد. شش امتیاز هادیان را در مسابقه او پاک کردند و ۴ اخطار بی‌مورد نیز به او دادند. در ثانیه‌های آخر نیز در حالی که باید حریف او اخطار می‌گرفت اما باز هم به هادیان اخطار دادند و او مسابقه را در راند طلایی به حریف مغول خود واگذار کرد. در مجموع از بچه‌ها راضی بودم و پیشرفت خوبی داشتند و به امید خدا اگر در وزن سوم و چهارم المپیک نیز پشتوانه‌سازی خوبی در چند ماه آینده انجام بدهیم به بیشترین اهداف خود دست پیدا کردیم.

بی‌باک در خصوص عملکرد ابوالفضل یعقوبی گفت: در این مدت خیلی با یعقوبی از لحاظ روحی و روانی کار کردیم و به نوعی تغییر اساسی در رفتار او ایجاد کردیم. در این جا باید از او تشکر کنم که واقعا تغییر کرده است. یعقوبی در این مسابقات نیز خیلی خوب کارکرد و موفق شد دارنده نشان برنز جهان را با اقتدار شکست بدهد و در فینال نیز غافلگیر شد و با یک اشتباه مقابل حریف روسی خود مغلوب شد. ابوالفضل همچنان جا برای پیشرفت دارد اما از لحاظ فیزیکی و تکنیکی خیلی نسبت به مسابقات گذشته بهتر شده بود و به اهداف ما نزدیک شود. خدا را شاکرم که در  وزن اول و دوم آنقدر دست ما پر است که بتوانیم آزادانه انتخاب کنیم.

وی در خصوص اینکه ما همچنان شانس کسب سهمیه مسابقات گرند اسلم را خواهیم داشت، تصریح کرد: در هفته جاری به مسابقات فینال گرند پری اعزام خواهیم شد و آرمین هادی‌پور در وزن اول این شانس را خواهد داشت که با قهرمانی موفق به کسب سهمیه گرند اسلم شود. البته در این مسابقات فرزان عاشورزاده نیز حضور دارد و امیدوارم هر دو این بازیکنان بهترین توانمندی خود را نشان بدهند و به مدال‌های خوشرنگ دست پیدا کنند. فرزان سهمیه گرند اسلم را دارد و امیدوارم آرمین نیز سهمیه این مسابقات را با توجه به شایستگی‌هایی که دارد، کسب کند.

سرمربی تیم ملی افزود: با توجه به نزدیکی مسابقات کسب سهمیه گرند اسلم و فینال گرند پری و ۸۰ امتیازی بودن مسابقات گرندپری تصمیم گرفتیم آرمین در چین حضور نداشته باشد و از ۱۰۰ درصد توانایی‌های او در مسابقات ساحل عاج استفاده کنیم.

بی‌باک در پایان با رد حضور بهزاد ایلخانی در ترکیب تیم ملی در مسابقات کسب سهمیه گرند اسلم خاطر نشان کرد: بهزاد ایلخانی با هزینه شخصی در این مسابقات حضور داشت و فکر نمی‌کنم در حال حاضر او استاندارد حضور در مسابقات بین‌المللی را داشته باشد. با توجه به این شرایط نمی‌توانیم عملکرد او را به تیم ملی ارتباط بدهیم و او خارج از ترکیب تیم ملی در این مسابقات حضور داشت.

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار