از نظر روانی برای بازی پیروزی برابر آبادان آماده‌ایم

طیاری: نباید عجولانه مربی خارجی بسکتبال بانوان را انتخاب کنیم

سرمربی تیم بسکتبال بانوان تیم گاز گفت: بازی سخت و حساسی را برابر تیم آبادان در پیش داریم.

فرانک طیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی اظهار داشت: دور رفت رقابت‌های سوپر لیگ بسکتبال بانوان این هفته به پایان می‌رسد و تیم گاز این هفته ابتدا به مصاف تیم پالایش نفت می‌رود. تیم پر مهره و قدرتمند که رقابت با آنها سخت خواهد بود.

وی افزود: تمام نقاط ضعف و قوت تیم بسکتبال بانوان آبادان را بررسی کرده‌ایم. به لحاظ روحی و روانی برای پیروزی برابر این تیم آماده‌ایم. به طورحتم بازی جذابی را بین دو تیم شاهد خواهیم بود.

سرمربی تیم بسکتبال گاز در پاسخ به این سوال که آیا تشکیل تیم ملی بسکتبال بانوان تاثیری در لیگ داشته است، گفت: شاید تغییر چندانی نکرده باشد اگرچه بازیکنان با انگیزه تر شده‌اند. به هرحال شرایط بسکتبال بانوان به گونه‌ای بود که ما سال‌ها از حضور در میادین بین المللی محروم بودیم به همین دلیل همه تمرکز بازیکنان و مربیان روی مسابقات داخلی بود و این بازی‌ها برای ما در حکم مسابقات آسیایی بود.

طیاری ادامه داد: از سالیان پیش جامعه بسکتبال بانوان امیدوار بود که محرومیت‌ها و ممنوعیت‌های ایجاد شده از بین برود. مربیانی همچون ثریا بختیار که همواره تاکید داشت که بالاخره بسکتبال بانوان ایران نیز به میدان‌های بین المللی قدم خواهد گذاشت. ما هیچ زمانی امیدمان را از دست ندادیم به همین دلیل انگیزه های بانوان بسکتبال برای تلاش همیشه وجود داشته است.

وی یادآور شد: در فضای امروز شاید مهم ترین دغدغه را برای بسکتبال بانوان انتخاب مربی خارجی بدانند. انتخاب مربی خارجی لازم است اما نباید  در خصوص مربی خارجی عجولانه تصمیم بگیریم. در این زمینه باید همه جوانب را در نظر گرفت. حضور در مسابقات خارجی متعدد در این شرایط نیاز صلی بسکتبال بانوان است.

سرمربی تیم بسکتبال گاز تصریح کرد: اگر مربی خارجی را هم انتخاب کردند باید چند مربی داخلی را کنار او بگذارند تا زمینه برای آموزش مربیان داخلی نیز فراهم شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار