خداداد قلب تمام ایرانی‌ها را با خود برد

خاکپور: ۸ آذر به عنوان روز ملی در تقویم ثبت شود

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال ایران پیشنهاد کرد که روز ۸ آذر به عنوان یک روز ملی در تقویم کشور ثبت شود.

گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم پویا، محمد خاکپور در خصوص بیستمین سالگرد دیدار تاریخی ایران و استرالیا گفت: در ۱۵ دقیقه ابتدایی این مسابقه ما فوق‌العاده بد بودیم و اگر عابدزاده در این مدت نمایش فوق‌العاده‌ای نداشت شاید با اختلاف چند گل شکست می‌خوردیم. جا دارد یادی کنم از عابدزاده که بهترین دروازه‌بان تاریخ ایران است و حالا حالاها کسی نمی‌تواند جای او را بگیرد. خدا در این مسابقه واقعا ما را دوست داشت.

وی با اشاره به صحبت‌های والدیر ویرا سرمربی وقت تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار در رختکن تصریح کرد: بین دو نیمه ویرا در رختکن ابتدا صحبتی نکرد و گفت همه بنشینند و آرام آرام باشند. حدود ۴،۵ دقیقه سکوتی محض در رختکن حکمفرما بود. ویرا سپس گفت ما چیزی برای از دست دادن نداریم ۴۵ دقیقه باقی مانده که برای ما مرگ و زندگی محسوب می‌شود، حالا همه چیز را باخته‌ایم. شما باید هر چه می‌توانید انجام دهید او هیچ صحبت تاکتیکی یا درباره نوع بازی ما مطرح نکرد و همین مسئله به ما کمک کرد.

ملی‌پوش سابق تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه تنها نکته مهم در نیمه دوم روحیه و انگیزه تیم بود در خصوص جیمی چامپی که تور دروازه ایران را پاره کرد گفت: من الان که مربی هستم و با بازیکنانم صحبت می‌کنم این چیزها را درک می‌کنم زمانی که تیم تحت فشار است باید بازی را آرام کنیم و آن را از جریان بیندازیم. کاری که این تماشاگر انجام داد هیجان و فشار را در تیم ما از بین برد و باعث شد خودمان را پیدا کنیم.

خاکپور که با رادیو تهران صحبت می‌کرد با تمجید از خداداد عزیزی و گلی که سبب صعود تیم ملی ایران به جام جهانی ۹۸ فرانسه شد خاطر نشان کرد: زمانی که خداداد پا به توپ بود و آن توپ را به سمت دروازه می‌برد داشت قلب تمام مردم ایران را می‌برد خدا واقعا ما را خیلی دوست داشت و شانس واقعا با ما یار بود. این بازی سبب رقم خوردن اتفاقی ملی شد و من همیشه اعتقاد دارم این روز (۸ آذر) باید به عنوان یک روز ملی در کشور ما ثبت شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار