جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال| آسوشیتد پرس: ایران برای صعود به مرحله حذفی به روسیه می‌رود

خبرگزاری آسوشیتدپرس هدف شاگردان کارلوس کی‌روش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را تحقق دستاوردی می‌داند که تا به حال در تاریخ تیم ملی ایران سابقه نداشته است.

، در فاصله دو روز تا برگزاری قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، خبرگزاری آسوشیترپرس به بررسی تیم‌های این تورنمنت پرداخته و تیم‌های سید سوم ازجمله تیم ملی ایران را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار داده است.

AP‌ درباره ایران نوشته است: ایران با پیروزی‌ ۲ بر صفرش مقابل ازبکستان در ماه ژوئن اولین تیم آسیایی شد که به جام جهانی راه پیدا کرد. ایرانی‌ها در دو مرحله انتخابی رقابت‌ها که شامل ۱۸ بازی می‌شد، هیچ شکستی را متحمل نشدند و در ۹ بازی‌شان هم گل نخوردند اما در بازی آخر برابر سوریه ۲ بر ۲ مساوی کردند. این پنجمین حضور ایران در جام جهانی است و اولین باری است که این تیم دو دوره متوالی در این رقابت‌ها شرکت می‌کند.

آسوشیتدپرس در ادامه می‌نویسد: ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ موفق به کسب هیچ بردی نشد اما این بار سرمربی‌اش کارلوس کی‌روش می خواهد تیمش را به مرحله حذفی برساند و قول داده است که مردانش در قالب سفر توریستی به روسیه نخواهند رفت.

خبرگزاری آمریکایی سپس به معرفی مهره کلیدی و سرمربی ایران پرداخته و نوشته است: مهره کلیدی تیم ملی ایران سردار آزمون از روبین کازان روسیه است. این مهاجم ۲۲ ساله در جام ملت‌های آسیای سال ۲۰۱۵ دروازه رقبای ایران را تهدید کرد و تا الان ۲۲ گل ملی به ثبت رسانده است. کی‌روش نیز سرمربی پرتغالی کهنه‌کاری است که بعد از جام جهانی ۲۰۱۴ شغلش را حفظ و تیمش را با معرفی بازیکنان جوانی مانند آزمون احیا کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار