هنوز زمان برگزاری مجمع انتخاباتی مشخص نیست

داوری: از انتخابات فدراسیون بوکس کناره‌گیری نمی‌کنم؛ ائتلافی قرار نیست شکل بگیرد

سرپرست فدراسیون در خصوص پیشنهاد دریافت پست مدیرتی از وزارت ورزش و کناره‌گیری از حضور در انتخابات بوکس را تکذیب کرد.

خبرنگار ورزشی ، بوکس ایران در ماه‌های اخیر آبستن حوادث زیادی بوده است و در هفته گذشته نیز صحبت‌های زیادی در خصوص احتمال تغییر سرپرست فدراسیون بوکس و حتی عدم حضور او در انتخابات شنیده شد. افشین داوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی در خصوص زمان برگزاری مجمع انتخابات فدراسیون بوکس، آخرین وضعیت اردوی تیم ملی، انتخاب کادرفنی تیم ملی جوانان و همچنین شایعات اخیر فدراسیون به صحبت پرداخت که در زیر می‌خوانید.

تسنیم: در هفته گذشته برخی رسانه‌ها خبر از مشخص شدن تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس دادند که به نظر می‌رسد هنوز به صورت قطعی مورد تایید قرار نگرفته است؟

هنوز دقیقا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس مشخص نیست و زمانی را باید به عنوان تاریخ برگزاری مجمع قبول کنیم که از حوزه معاونت ورزشی وزارت ورزش و جوانان این موضوع اعلام شود. در حال حاضر تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی ۶ فدراسیون مشخص شده است و چند فدراسیون نیز منتظر مشخص شدن زمان برگزاری انتخابات هستند. به محض مشخص شدن جواب استعلام‌ها تاریخ انتخابات نیز مشخص می‌شود.

تسنیم: زمان اعلام نتایج تعیین صلاحیت‌ها نیز مشخص نشده است؟

 دو مرحله تایید صلاحیت وجود دارد که مرحله اول موضوعات مدیریتی ومستندات است که مربوط به حوزه معاونت ورزش قهرمانی است و نتیجه آن نیز اعلام شده است. موضوع دوم تایید صلاحیت کاندیداها است که حداکثر ۴۵ روز به زمان نیاز دارد و احتمال اینکه در کمتر از این زمان نیز مشخص شود، وجود دارد. به محض مشخص شدن تایید صلاحیت‌ کاندیداها که من هنوز نمی‌دانم پروسه آن تکمیل شده است یا نه، زمان برگزاری انتخابات به دبیر مجمع ابلاغ خواهد شد. قاعدتا باید در مرحله دوم برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها انتخابات فدراسیون بوکس نیز برگزار شود.

تسنیم: در هفته گذشته شایعه شد که قرار است شما از سرپرستی فدراسیون برکنار و جانشینی برای شما انتخاب شود. آیا حضور شما به عنوان سرپرست تا زمان برگزاری انتخابات منع قانونی ندارد؟

من چنین شایعه‌ای را نشنیدم و دوست هم ندارم در این خصوص صحبت کنم اما همه می‌توانند به قوانین برگزاری مجامع انتخاباتی مراجعه و آن را مطالعه کنند. قانون برگزاری مجامع انتخاباتی هیچ وقت عوض نشده است اما ممکن است نوع نگرش مدیریت‌ها در زمان‌های مختلف متفاوت باشد. در مجموع این‌ها مسائلی است که در خصوص آن قوانین جاری وجود دارد و همه می‌توانند به آن مراجعه کنند. من نیز به دلیل اینکه همه می‌توانیم تا زمان انتخابات کارهای خوب انجام بدهیم زیاد علاقمند نیستم در این خصوص صحبت کنم . انتخابات نیز فضایی است که سرنوشت یک فدراسیون را مشخص می‌کند و امیدوار هستم فردی انتخابات شود که برای جامعه بوکس مثمر ثمر باشد.

بیشتر بخوانید: حمیدیان: وزارت ورزش با انتخاب داوری بذر نفاق را در خانواده بوکس کاشت

تسنیم: شرایط اردوهای تیم ملی در حال حاضر چگونه است؟

بعد از اینکه مجموعه بوکس اردوهای فرسایشی تیم ملی را تعطیل کرد و برخلاف تصور، من آن اردوها را تعطیل نکردم مجددا با یک شکل خوب و زیبا دور جدید اردوها شروع شده است.  این تصور بوجود آمده بود من اردوها را تعطیل کردم  در حالی که در آن مقطع نشست‌هایی داشتیم که مستندات آن موجود است ودر آن به این نتیجه رسید که اردوی تیم ملی فرسایشی و بازیکنان شرایط سختی را پشت سر می‌گذارند که تعطیلی بهترین گزینه در آن مقطع بود.

تسنیم: در حال حاضر شرایط اردوهای تیم ملی بهتر شده است؟

 بهتر است در این خصوص من صحبت نکنم و نظرات بازیکنان و کادرفنی تیم ملی پرسیده شود اما تمام تبدیل شدن‌ها ارتقایی و خوب بوده است. به عنوان مثال خوابگاه‌های کانکسی به هتل تبدیل و در کنار آن غذای حداقلی به غذای مناسب و سالن تمرینی ضعیف به سالن بزرگ تبدیل شد. در خصوص کادر اجرایی نیز  افراد بسیار مجربی انتخاب شدند و پزشک، بدنساز، ماساژور در کنار کادرفنی تیم ملی قرار گرفتند. حتی در جلسه‌ای در ابتدای هفته جاری با حضور تمام کادر اجرایی برای هماهنگی مکمل‌های دارویی بازیکنان صحبت و آنها دسته بندی شدند.

تسنیم: اردوهای تیم ملی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

اردوهای تیم ملی قرار است تا هفته آینده ادامه داشته باشد و مجددا بعد از یک هفته استراحت دور جدید اردوها آغاز شود. در خصوص تیم جوانان نیز کمیته فنی  تشکیل جلسه داد و به ۶ گزینه برای هدایت تیم جوانان رسید که از میان آنها یک نفر به عنوان سرمربی انتخاب می‌شود. قرار است ۱۴ آذرماه نیز انتخابی تیم ملی جوانان با حضور ۵۲ نفر که از لحاظ شرایط سنی مشکلی ندارند، برگزار شود. به احتمال زیاد مسابقات انتخابی نیز در گرگان برگزار و در نهایت مانند بزرگسالان سه برابر ظرفیت شناسایی و دو برابر به اردو دعوت شوند. 

تسنیم: قرار است تا قبل از مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان،کادرفنی این تیم معرفی شود؟

قرار است ۶ گزینه هدایت تیم ملی جوانان در مسابقات حضور داشته باشند و در همان محل برگزاری مسابقات جلسه‌ای برگزار و در نهایت سرمربی تیم جوانان انتخاب و او نیز کمک‌های خود را معرفی کند. کمیته فنی جوانان که مجزا از کمیته فنی بزرگسالان است بعد از برگزاری جلساتی به ۶گزینه‌ رسید که  اصغر اشرفی، اسفندیار محمدی، رحیم سپهوند، عبدالرضا انصاری، امید رشید و غلامرضا کریمی هستند. که بر اساس جلسات اعضای کمیته فنی که مجزا از کمیته فنی بزرگسالان هستند به این  نفرات رسیده و من فقط در جلسه حضور داشتم. نحوه انتخاب کادرفنی تیم جوانان نیز مانند بزرگسالان است و مانند بزرگسالان اعضای تیم جوانان نیز از دستمزد اردویی، البسه و از سایر مسائل برخوردار خواهند بود.پیشنهاد شده است که اردوی این تیم نیز در شهرستان نور برگزار شود اما این موضوع به آمادگی این شهرستان بستگی دارد.

تسنیم: وضعیت تیم نوجوانان چه زمانی مشخص خواهد شد؟

قرار است بعد از ساماندهی تیم جوانان در خصوص نوجوانان تصمیم گیری شود اما بر اساس اینکه همه اعضای تیم نوجوانان محصل هستند و فقط سال آینده این تیم مسابقات آسیایی خواهد داشت بعد از مشخص شدن نفرات این تیم، آنها در شهرستان‌های خودشان زیر نظر مربیانشان تمرین کنند. قرار است حقوق مربیان آنها را نیز فدراسیون پرداخت کند و برنامه‌های همسو نیز به آنها داده شود و هر ماه فقط چک شوند. دیگر درهای اردوی تیم ملی باز نخواهد بود و قرار است افرادی که انتخاب می‌شوند حداقل یک سال پشتیبانی شوند.

تسنیم: برنامه‌ای برای ائتلاف با سایر کاندیداها از جمله ثوری ندارید؟

هیچ صحبتی در این خصوص نشنیدم و اتئلاف نیز در برنامه هیچ کدام از کاندیداها نبوده است و من نیز از این قضیه مستثنی نیستم.

تسنیم: در روزهای گذشته صحبت‌های دیگری نیز در خصوص شما مطرح و شنیده شد احتمال دارد به دلیل دریافت یک پست مدیریتی از وزارت ورزش وجوانان قید حضور در انتخابات را بزنید.

هیچکدام از این صحبت‌ها را تایید نمی‌کنم و این مسائل اصلا واقعیت ندارد.

بیشتر بخوانید: روزبهانی: در صورت انتخاب یکی از اهالی بوکس در انتخابات دوباره شاهد باندبازی خواهیم بود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار