بوفون بهترین بازیکن و ساری بهترین سرمربی کالچو در سال ۲۰۱۷ شدند

کاپیتان تیم فوتبال یوونتوس و سرمربی تیم فوتبال ناپولی به عنوان بهترین بازیکن و بهترین سرمربی فوتبال ایتالیا در سال ۲۰۱۷ انتخاب شدند.

، مراسم معرفی بهترین‌های فوتبال ایتالیا (گرن‌گالا)، شب گذشته (دوشنبه) برگزار و بهترین‌های کالچو در سال ۲۰۱۷ معرفی شدند.

در این مراسم، جان لوئیجی بوفون نه تنها به عنوان بهترین دروازه‌بان بلکه جایزه بهترین بازیکن فوتبال ایتالیا را نیز از آن خود کرد. او پس از دریافت این جایزه خطاب به حضار جمله‌ای طنز‌آمیز بیان کرد و گفت: حالا می‌فهمم که چرا به سوئد باختیم و به جام جهانی نرفتیم. به هر حال من بسیار خوشحالم و احساس غرور می‌کنم. من هرگز فکر نمی‌کردم که روزی چنین جایزه‌ای را ببرم و از آن بسیار مراقبت خواهم کرد چون هرگز به عنوان یک بازیکن جوان آن را نبردم.

در همین حال مائوریسیو ساری، سرمربی ناپولی که تیمش فصل گذشته در سری A سوم شد و الان هم صدرنشین است، به عنوان بهترین سرمربی کالچو معرفی شد. ساری در مراسم حضور نداشت و جایزه او را اورلیو دلورنتس، مالک باشگاه ناپولی دریافت کرد.

آلسیو کرانیو، دروازه‌بان کالیاری هم به عنوان بهترین بازیکن جوان سری B انتخاب شد که دلیلش عملکرد خوب او در فصل گذشته در چارچوب دروازه بنونتو بود که الان در سری A حضور دارد.

در حالی که حساس‌ترین بازی هفته پانزدهم سری A جمعه مقابل تیم‌‌‌های ناپولی و یوونتوس در شهر ناپل برگزار می‌شود، جایزه‌ای ویژه‌ به همین مناسبت در نظر گرفته شد، جایزه زیباترین گل در تاریخ این نبرد که به آلساندرو دل‌پیرو، کاپیتان سابق بانوی پیر تعلق گرفت.

در مراسم گرن‌گالا، تیم منتخب فوتبال ایتالیا در سال ۲۰۱۷ هم انتخاب شد که ترکیب آن به شرح زیر بود:

دروازه‌بان: جان لوئجی بوفون (یوونتوس)
مدافعان: دنی آلوز (یوونتوس)، کالیدو کولیبالی (ناپولی)، لئوناردو بونوچی (یوونتوس) و الکس ساندرو (یوونتوس)
هافبک‌ها: مارک همسیک (ناپولی)، رجا ناینگولان (رم) و میرالم پیانیچ (یوونتوس)
مهاجمان: پائولو دیبالا (یوونتوس)، گونسالو ایگواین (یوونتوس) و دریس مرتنس (ناپولی)

جایزه بهترین تیم سال هم به یوونتوس و جایزه بهترین بازیکن زن سال فوتبال ایتالیا هم آلیا کوانی از فیورنتینا تعلق گرفت.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار