در گفت‌و‌گو با تسنیم

بنا: هر وقت باخت باشد، دنبال من می‌آیند؛ قصدی برای همکاری با فدراسیون کشتی ندارم

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان گفت: با تفکراتی که در کشتی حاکم است، قصدی برای همکاری مجدد با فدراسیون کشتی ندارم.

، بعد از مدت‌ها یک بار دیگر محمد بنا بعد از دیداری که با شاگردان و دوستان قدیمی خود در تهران و در حاشیه تمرین فوتبال و کشتی داشت پای صحبت با خبرنگار تسنیم، نشست. بازهم کلی حرف داشت اما این بار از زدن آنها اکراه داشت و می‌گفت دوست ندارم خیلی به عقب برگردم. کشتی در رگ و خون من است و هیچ وقت از آن جدا نشدم و همیشه عاشقش می‌مانم.

گفت‌و‌گویی با آقای خاص کشتی فرنگی ایران کردیم که خواندنش خالی از لطف نیست.

*محمد بنا و یک روز متفاوت، چه شد که باز هم به جمع شاگردان خود بازگشتید؟

امروز قشنگ‌ترین روز چند وقت اخیر بود و به خاطر اینکه کنار این همه بزرگ بودم و یکی از روزهای خوبم بود و خوش گذشت و قصد دارم ماهی یکبار حتماً دور هم جمع شویم. دوره شاگردی و مربی گذشته اما رفاقت ها تمام نشده و بنا هنوز هم کلی رفیق خوب دارد.  ما همه این روزها رفیق هستیم و حسن رنگرز و غلامرضا محمدی و حمید سوریان و طالب نعمت‌پور و فرشاد علیزاده و علی نوایی را مدت‌ها ندیده بودم و دلم تنگ شده بود. ما به عنوان یک بازنشسته فقط ماهی یک بار جمع می‌شویم و برای کشتی آرزوی موفقیت می‌کنیم در تمامی میادین و کار دیگری نداریم.

*خیلی‌ها می‌گویند محمد بنا دیگر کاری به کشتی ندارد و کشتی زده شده؟

مطلبی از رضا یزدانی خواندم که کسی از او پرسید چه زمانی به کشتی  بر می‌گردین و گفت من از کشتی نرفتم که برگردم، من هم همین طور و مدت‌ها کنار تشک بودم و اکنون هم هستیم و لذت می بریم، این روزها هم در شهریار هستم و گاهی ورزش و کشتی را برای سلامتی انجام می‌دهم و   از برد کشتی‌گیران خوشحالم می‌کند و با باخت آنها ناراحت می‌شویم.

* در آستانه انتخابات فدراسیون کشتی هستیم، به نظرتان چه کسی رئیس شود بهتر است؟

طبیعی است که شانس خادم برای ریاست فدراسیون کشتی بیشتر است ولی باید اگر انتخاب شود تجربه ٤ سال قبل را استفاده کند و برخی کاستی‌ها را بهبود بخشیده و نقاط قوت را تقویت کند. این ٤ سال خادم فرصت خطا داشت اما برای دور جدید دیگر آزمون خطایی در کار نیست و ٤ سال از کشتی و محیطش شناخت داشته و مقداری هم دقت کند در آزاد و فرنگی برای نتیجه‌گیری و آینده‌نگری هم بیشتر از قبل باشد. 

* محمد بنا قصد دارد باز هم کنار کشتی در فدراسیون باشد؟

با این شکل و تفکرات که با تفکرم سازگار نیست من نیستم و دو باری که آمدم هم به نوعی  فریب خوردم و شاید اشتباه کردم. جدا از این نیازی به من نیست و اکنون مربیان مختلفی آمدند و جوان هستند و تفکرات آنها جدید و همسو است و برای آنها و کشتی فرنگی آرزوی موفقیت دارم. با این شرایط کشتی به وجود من نیازی ندارد. کشتی فرنگی در همه رده‌ها اول و دوم است و وقتی باخت در کار باشد همه دنبال بنا می‌آیند. به من نیازی نیست و مدیریت هم خوب است و مشکلی نیست.

* حرف آخرتان؟

خواهش دارم به عنوان کسی که سال‌ها در کشتی بوده و خاکش را خورده، کسی که رئیس می‌شود توجه بیشتری به کشتی‌گیر و مربیان داشته باشد. کشتی برای مردم به آزاد و فرنگی خلاصه می‌شود و باقی موارد هزینه اضافی است و مردم این ٢ رشته را دوست دارند و بهتر است که این دو رشته مثل همیشه بیشتر تقویت شوند تا بازهم دل مردم شاد شده و کشتی ایران آقای جهان باشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار