برگزاری نخستین جلسه کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کشتی

نخستین جلسه کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کشتی برگزار شد.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، قاسم رضایی، رئیس کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کشتی پس از برگزاری نخستین جلسه این کمیسیون، اظهار داشت: نخستین جلسه کمیسیون ورزشکاران با حضور جمعی از قهرمانان و مدال آوران کشتی آزاد، فرنگی و سنتی برگزار شد که در این جلسه هرکدام از اعضا ضمن بیان مشکلات ورزشکاران، بر ارائه راهکارهایی جهت حل این معضلات تأکید کردند.

وی افزود: از جمله مشکلاتی که مدنظر قهرمانان حاضر در این جلسه بود، می‌توان به مسائلی همچون مشکلات اردویی و تحصیلی کشتی‌گیران اشاره کرد. اعضاء بر اینکه قهرمانان پس از دوران ورزشی نیز نباید از بدنه مدیریتی کشتی دور باشند تأکید داشتند. ورزش کشتی با توجه به پیشینه و جایگایی که در ایران دارد یک ورزش ملی و سنتی ایران محسوب می‌شود و از جایگاه ویژه‌ای در میان مردم برخوردار است، بر این اساس اعضای کمیسیون ورزشکاران بر این عقیده بودند که می‌توان با انجام کارهای فرهنگی و اجتماعی نسبت به بسط و اشاعه منش و فرهنگ پهلوانی در میان مردم عزیز اقدام کرد.

قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن خاطرنشان کرد: برای انجام وظیفه در این کمیسیون نیازمند حمایت همه جانبه مردم به‌عنوان اصلی‌ترین حامیان این رشته و همچنین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و اصحاب رسانه هستیم. امیدارم با جایگاه مردمی که قهرمانان حاضر در این کمیسیون در سراسر ایران دارند بتوانیم قدم‌های موثری ابتدا برای حل معضلات و مشکلات جامعه کشتی و در ادامه نیز رفع برخی از معضلات فرهنگی و اجتماعی در جامعه داشته باشیم.

رئیس کمیسیون ورزشکاران فدراسیون کشتی با اشاره به تأثیرگذاری قهرمانان ورزش کشتی در جامعه، یادآور شد: قهرمانان بزرگی در این کمیسیون حضور دارند که دارای مدال‌های المپیک و جهان هستند. این قهرمانان علاوه بر پایگاه ویژه مردمی در داخل کشور در عرصه‌های بین المللی نیز بسیار موثر هستند، به‌طوری که در زلزله کرمانشاه شاهد آن بودیم که فدراسیون‌ها و قهرمانان کشتی بسیاری از سراسر دنیا همچون جردن باروز آمریکایی، ولاسوف روس، چونایف آذربایجانی و استابلر آلمانی با توجه به شناخت از قهرمانان ما حمایت خود را از مردم آسیب دیده غرب کشور اعلام کردند.

رضایی ادامه داد: قطعاً کشتی به‌عنوان یکی از پرمدال‌ترین رشته‌های ورزشی کشور در میادین بین‌المللی می‌تواند از نظر دیپلماسی خارجی بسیار موثر باشد. همگان شاهد بودند که تیم آمریکا در شرایط ویژه مناقشات بین المللی در جام جهانی کرمانشاه حاضر شد و این نشان از بزرگی و عظمت این رشته در ایران و جهان دارد. امیدوارم بتوانیم با کمک و همفکری تمامی اعضای کمیسیون ورزشکاران کشتی کشور، تصمیمات خوب و موثری را در این کمیسیون اتخاذ کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار