۲۲۲ گل تا پایان هفته سیزدهم لیگ برتر

آمار ناامید کننده لیگ ایران در مقایسه با اروپایی‌ها

در ۱۰۳ بازی برگزار شده در لیگ برتر تا پایان هفته سیزدهم ۲۲۲ بار توپ از خط دروازه ها عبور کرده است.

به گزارش "توپ"، تا پایان هفته سیزدهم و بدون احتساب بازی عقب افتاده پرسپولیس و صنعت نفت آبادان تاکنون ۱۰۳ بازی در لیگ هفدهم برگزار شده و طی آن ۲۲۲ گل به ثمر رسیده است. این یعنی معدل ۲.۱۵ گل در هر بازی! جالب است بدانید تعداد گل های زده شده تا پایان هفته سیزدهم لیگ شانزدهم ۲۲۹ گل، لیگ پانزدهم ۲۰۸ گل، لیگ چهاردهم ۲۱۵ گل و لیگ سیزدهم ۲۱۴ گل بوده است. در بهترین شرایط که در لیگ سال قبل اتفاق افتاده، شاهد معدل ۲.۲ گل برای هر بازی بوده ایم که همچنان در مقایسه با لیگ های معتبر اروپایی در سطح پایینی قرار دارد.


جالب است بدانید در لیگ برتر انگلیس که رقابت هایش با ۲۰ تیم برگزار می شود، تا پایان هفته سیزدهم با احتساب بازی عقب افتاده منچسترسیتی و هادرسفیلد ۳۳۴ گل در ۱۲۹ بازی به ثمر رسیده که معدل ۲.۵۸ گل برای هر بازی را در پی دارد.


در بوندس لیگای آلمان که رقابت هایش با ۱۸ تیم برگزار می شود، تا پایان هفته سیزدهم با احتساب بازی عقب افتاده کلن و هرتابرلین ۳۶۲ گل در ۱۲۹ بازی به ثمر رسیده که معدل ۳.۱۲ گل در هر بازی ثبت شده است.


در اردیویسه هلند که رقابت هایش با ۱۸ تیم برگزار می شود، تا پایان هفته سیزدهم با احتساب بازی عقب افتاده ویتسه آرنهایم و دن هاخ ۳۱۸ گل در ۱۲۹ بازی به ثمر رسیده که معدل ۲.۷۴ گل در هر بازی را شاهد بوده ایم.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار