سارا نتوانست انتظارات را برآورده کند

پهلوان‌زاده: ظاهراً زندگی شخصی‌ خادم‌الشریعه در دوران حرفه‌ای او تاثیر گذاشته است

رئیس فدراسیون شطرنج عملکرد سارا سادات خادم‌الشریعه در رقابت‌های زیر ۲۰ سال قهرمانی جهان را دور از انتظار خواند.

مهرداد پهلوان‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره عملکرد شطرنج‌بازان ایران در رقابت‌های زیر ۲۰ سال دختران و آزاد قهرمانی جهان در ایتالیا اظهار داشت: محدثه علیجان‌زاده و آرین غلامی به واسطه نتایجی که در این رقابت‌ها کسب کردند، افزایش ریتینگ داشتند، اما متاسفانه خادم‌الشریعه نتوانست انتظارات را برآورده کند. در واقع بیشترین انتظار از خادم‌الشریعه بود، اما او متاسفانه بیستم شد. قطعاً خودِ خادم‌الشریعه هم از عملکردش راضی نخواهد بود.

وی در خصوص وضعیت خادم‌الشریعه گفت: باید شرایط را پس از بازگشت او بررسی کنیم و ببینیم چه راهکارهایی می‌توانیم برایش در مسیر رسیدن به موفقیت استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون شطرنج در پاسخ به این سوال که آیا شرایط زندگی شخصی خادم‌الشریعه بر روی عملکردش تاثیرگذار بوده است؟ عنوان کرد: ازدواج یک تصمیم خوب از سوی هر جوانی است و تاثیرات مثبت و شاید منفی روی زندگی افراد دارد. به نظر می‌رسد زندگی شخصی‌ خادم‌الشریعه در دوران حرفه‌ای او تاثیر گذاشته است. به هر حال او باید بیشتر در مسابقات شرکت کند و تجربه‌اش را بالاتر ببرد.

پهلوان‌زاده با اشاره به اختلاف خادم‌الشریعه با سایر دختران شطرنج‌باز ایرانی گفت: در گذشته نسلی را داشتیم که نفراتی همچون پورکاشیان، حجازی‌پور و پریدر در آن حضور داشتند. حالا هم جوانان با استعدادی داریم که فکر می‌کنم با برنامه‌های خوب قادر هستند نسل بعدی را بسازند. نمی‌توان دیگر روی تک‌ستاره‌ها دلخوش بود و باید یک حرکت منسجم و منظم در مسیر ساختن نسل موفقی شطرنج صورت بگیرد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار