رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان -لهستان

گلیج قهرمان شد تا ایران با یک طلا و ۲ برنز به کارش پایان بدهد

آزادکار کشورمان با برتری بر حریف بلاروس به قهرمانی رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان دست یافت.

، مسابقات چهار وزن دوم رقابت های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان، از صبح امروز (یکشنبه) در شهر بیدگوشچ لهستان  برگزار شد.

در فینال وزن ۹۶ کیلوگرم مجتبی گلیج به دیدار دزیانیس خرامیانکوف از کشور بلاروس رفت و موفق شد با نتیجه ۱۰ بر صفر به حریف خود را شکست دهد و به عنوان قهرمانی برسد و اولین مدال طلا را برای کاروان ایران به ارمغان آورد. تیم کشتی آزاد ایران پیش از این در این رقابت‌ها دو مدال برنز کسب کرده بود.

گلیج در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۲ گئورگی نوگایف از اسلواکی را مغلوب کرد وی در در دور  دوم نیز واسیلی کاراس از رومانی را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد. گلیج در دور سوم رسول ماگومدوف از روسیه را با نتیجه ۱۰ بر سه پشت سرگذاشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گلیج در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه ۸ بر ۴ مورازی مچیدلیدزه از اوکراین را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

دو مدال برنز ایران هم به ترتیب زیر به دست آمد:

 در وزن ۶۵ کیلوگرم یونس امامی در دیدار رده‌بندی به مصاف حیدر یاووز از ترکیه رفت و موفق شد با پیروزی ۶ بر ۴ به مدال برنز این دوره از رقابت‌ها برسد. امامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر یک میهایل گئورگیف از بلغارستان را مغلوب کرد وی در دور سوم با نتیجه ۱۱ بر صفر یونیزاوا از ژاپن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این مرحله مقابل باجرانگ قهرمان آسیا و نایب قهرمان بازی های آسیایی از هند با نتیجه ۹ بر  ۴ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۸ کامیل کاسکیولک از لهستان را مغلوب کرد وی در دور بعد در مصاف با جری هینو از فنلاند با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل، ماگومدامین دبیراف از روسیه با نتیجه ۱۲ بر یک مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار میهالی ناگی از مجارستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار