گام‌های محکم فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای مبارزه با دوپینگ

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری قوانینی را وضع خواهد کرد که بر این اساس دوپینگ در این رشته ورزشی به حداقل خود خواهد رسید.

، کمیته اجرایی فدارسیون جهانی وزنه‌برداری به اتفاق آرا، توصیه‌های کمیسیون مستقل برنامه‌های ورزشی و ورزش پاک را تصویب کرد. فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) در نظر دارد با تغییر چهره خود و پاک کردن این رشته ورزشی از هرگونه دوپینگ، جایگاهش در المپیک را حفظ کند.

توصیه‌های کلیدی کمیسیون برنامه‌های ورزشی و ورزش پاک عبارتند از؛ در ارتباط بودن با مرکز کانادایی اخلاق در ورزش، همکاری با موسسه سازمان‌های ضد دوپینگ ملی (iNADO) و آژانس جهانی ضد دوپینگ (WADA) برای توسعه و موثر بودن تست در کشورهایی با خطر بالا در خارج از رقابت‌ها.

IWF در واقع پیامی واضح به فدراسیون‌های عضو داده که ورزشکارانی که نتوانند به تعهدات خود در زمینه مبارزه با دوپینگ عمل نکنند، اجازه حضور در مسابقات بین‌المللی به مدت بیش از ۴ سال را نخواهد داشت.

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در پی تهدید کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) از کنار گذاشتن این رشته ورزشی از المپیک به تکاپو افتاده تا جایگاهش در این بازی‌ها را حفظ کند. این فداسیون پس از مثبت اعلام شدن ۲۴ نمونه تست دوپینگ در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ و مثبت اعلام شدن ۴۹ نمونه در نتیجه تست دوباره از نمونه‌های دوپینگ گرفته شده از ورزشکاران در جریان المپیک ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ به شدت تحت فشار است.

قرار است در نشست بعدی کمیته اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری که ۵ و ۶ دسامبر (۱۴ و ۱۵ آذر) در شهر لوزان سوئیس برگزار می‌شود، توصیه‌های کمیسیون مستقل برنامه‌های ورزشی و ورزش پاک جمع‌بندی و در قالب گزارشی به IOC ارسال شود.

کمیته اجرایی فدارسیون جهانی وزنه‌برداری همچنین توصیه‌های کمیسیون برنامه‌های ورزشی و ورزش پاک در مورد کوتاه کردن زمان مسابقات انتخابی و تعهد ورزشکاران به حداقل تعداد دفعات شرکت در مسابقات در یک دوره زمانی خاص را تصویب کرد تا اطمینان حاصل شود که ورزشکاران به طور منظم تحت کنترل دوپینگ در رقابت قرار می‌گیرند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار