چرا همیشه ضعیف را بیشتر «له» می‌کنیم؟

بیاتی‌نیا: ۱۰ سال دیگر از راه‌آهن تنها نوستالژی باقی می‌ماند

سرمربی راه‌آهن از مشکلات فراوان این تیم گلایه بسیاری دارد و می‌گوید با این شرایط در آینده از این تیم تنها یک نام باقی می‌ماند.

محسن بیاتی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، درباره شکست یک بر صفر راه‌آهن مقابل گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: بازی صد در صد بسته‌ای را ارائه کردیم چون بازیکنان راه‌آهن به بازی در چمن مصنوعی عادت نداشتند. گل‌گهر تیم خوبی است و  بازیکنان و بودجه خوبی دارد. ما هم با وجود شکست مقابل مدعیان، در همه بازی‌ها با اختلاف یک گل باختیم و باید تلاش کنیم دیگر شکست نخوریم. راه‌آهن چندین هفته گل نمی‌زد که در سه هفته اخیر، دو گل زدیم.

وی با بیان اینکه شکست  یک بر صفر یعنی تیم ایراد بزرگی ندارد، گفت: راه‌آهن ایرادهایی دارد اما بسیار کوچک است. کیفیت بازیکنان هم در نتیجه یک بر صفر تأثیرگذار است. ممکن است یک بازیکن را داشته باشی و یک - صفر ببری یا یک بازیکن را نداشته باشی و با همین نتیجه شکست بخوری.  بازیکنان ما کیفیت خوبی دارند و روز به روز هم بهتر می‌شوند. هر چقدر پول بدهی، همانقدر هم بازیکن باکیفیت می‌گیری. من بازیکنان تیم را دوست دارم و آنها با «هیچ» تلاش می‌کنند.

سرمربی راه‌آهن با گلایه از مشکلات و کمبود امکانات این باشگاه و اشاره به تلاش مدیریت باشگاه برای برطرف کردن آنها تصریح کرد: می‌توانیم در رقابت‌های لیگ یک شرکت نکنیم و این لیگ را خراب کنیم چون پولی برای شرکت در این مسابقات نداریم. اگر کسی به داد ما نرسد، این احتمال وجود دارد و کل لیگ دسته اول با مشکل مواجه می‌شود. شرکت در لیگ یک دلیل نمی‌شود که بگوییم همه چیز داریم. ما فقط دوست داریم رقابت‌ها خراب نشود اما به چه قیمت؟ اینکه دست‌مان را جلوی همه دراز کنیم تا تیم با هواپیما عازم کرمان و سپس سیرجان شود؟ تیمداری فقط حضور در زمین مسابقه نیست، بلکه برای تأمین آب معدنی تا قرص سردرد بازیکنان به پول نیاز داریم.

بیاتی‌نیا افزود: هیچ کسی پشت ما نیست و هزینه‌ها هم سرسام‌آور است. ۵،۴ نفر هستیم و دست به دست هم می‌دهیم. چند نفر از دوستانم برای تأمین هزینه تغذیه و سفرها هستند، اما مگر می‌توانیم چند سفر با کمک این افراد داشته باشیم؟ فقط دیدارهای خانگی راه‌آهن ۶ میلیون تومان هزینه دارد.

وی با گلایه از داوری مسابقات لیگ یک علیه راه‌آهن خاطرنشان کرد: چرا داوران همیشه از ما معذرت خواهی می‌کنند؟ پنالتی واضح را نگرفتند و می‌گویند ببخشید! چه چیز را ببخشیم؟ بازیکن ما به داور مسابقه (میثم پورکریمان) گفت چرا سوت نزدی، داور گفت تیم حریف پولدارتر است! این چه حرفی است؟ چون شرایط ما خوب نیست باید ببازیم؟ با خود می‌گویند تیم مقابل ۲۰ امتیاز دارد و با برد این مسابقه چند پله در جدول صعود می‌کند اما اگر راه‌آهن در این مسابقه پیروز شود، نهایتاً ۵ امتیازی می‌شود. اگر تیم ما ۵ برد اینگونه داشت، اکنون ۱۵ امتیازی بودیم.

«چرا همیشه ضعیف را بیشتر «له» می‌کنیم؟» سرمربی راه‌آهن با بیان این جمله اظهار داشت: داور بازی با گل‌گهر ترسیده و رنگش هم پریده بود. به کمک داور مسابقه گفتم چرا رنگ داور پریده؟  او در دقیقه ۲ خطای هند را اعلام نکرد و همان توپ نزدیک بود وارد دروازه تیم ما شود. ۶ ماه است که مربیگری را آغاز کرده‌ام، اما ۲۰ سال سابقه فوتبالی پشت من است و می‌دانم داور چگونه سوت می‌زند. متأسفم برای افرادی که می‌خواهند فقط مسابقات برگزار شود. دوستان خوبی در هیئت فوتبال استان تهران دارم که به ما خیلی محبت می‌کنند. آنها به هر شکل با مشکلات ما کنار می‌آیند، چون می‌خواهند نماینده تهران را نگه دارند.

بیاتی‌نیا با اشاره به احتمال نابودی راه‌آهن به تسنیم گفت: راه‌آهن اگر امسال به لیگ دسته دوم سقوط نکند، این اتفاق یکی دو سال دیگر رخ می‌دهد. ۱۰ سال دیگر می‌گویند چه تیم‌هایی قبلاً بودند و اکنون نیستند و از راه‌آهن تنها نوستالژی باقی می‌ماند. باید به داد این تیم‌ها برسیم. الان دیگر چه کسی از پاس حرف می‌زند؟ پنج هزار فوتبالیست با پاس خاطره دارند. این تیم‌ها سابقه ۵۰ ساله در فوتبال ما دارند. امیدوارم این صحبت‌ها به گوش مسئولان برسد و افرادی که می‌توانند به ما کمک کنند، پیش‌قدم شوند. مردم ما نشان داده‌اند که در لحظات سخت به هم کمک می‌کنند و الان لحظات سخت راه‌آهن است. امیدوارم هر کسی که دوست دارد به تیم ما کمک کند، پیش‌قدم شود. چون ما پول نداریم اما شخصیت داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قصد پیگیری صحبت داور دیدار این تیم با گل‌گهر دارد یا خیر،‌ گفت: من خودم این جمله را نشنیدم و تنها از بازیکن تیم خود نقل قول کردم. شاید بازیکن ما احساسی شده یا داور حرف دیگری زده که چنین برداشتی کرده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار