داور به دایی گفت من تصمیم می‌گیرم؛ برو برون!

درویش: از اشتباهات داوری تن و بدن‌مان می‌لرزد؛ آدم خوشبین هم شک می‌کند

مدیرعامل باشگاه سایپا از نحوه قضاوت داور دیدار این تیم با مشکی‌پوشان انتقاد کرد و گفت: اشتباهات داوری علیه تیم ما به قدری بوده که آدم خوشبین هم به آن شک می‌کند.

رضا درویش در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی درباره بازی تیم‌های سایپا و مشکی‌پوشان خراسان که با ۵ اخراجی همراه بود, با انتقاد از تصمیمات داور مسابقه اظهار داشت: مدت‌هاست که به قضاوت داوران اعتراض می‌کنیم و همیشه همه می‌گویند که حق با شماست. در این بازی بازیکن ما را از دقیقه ۳۴ اخراج می‌کنند آن هم در صحنه‌ای که بین بازیکن ما و حریف تنه به تنه رخ داد. هیچ جای دنیا برای تنه به تنه بازیکن را اخراج نمی‌کنند. در این صحنه حتی روی خطا بودنش هم شک بود؛ چه برسد به اینکه داور با کارت زرد دوم تیم ما را ۱۰ نفره کند.

وی ادامه داد: در صحنه‌ای دیگر بازیکن حریف روی زانوی بازیکن شماره ۷ ما خطای شدیدی می‌کند که آن بازیکن اخراج می‌شد اما  داور اصلا کارت‌ زرد هم نشان نمی‌دهد. اگر این خطا یک خطای معمولی بوده پس چرا در صحنه‌ای دیگر که خطایی شدید هم صورت نگرفته بود بازیکن ما اخراج می‌شود؟ علی دایی هم در همین صحنه به داور اعتراض کرد که داور او را اخراج کرد. دایی معترض بود که اگر این خطا کارت ندارد چرا بازیکن مارا اخراج شد که داور گفت من تصمیم می‌گیرم و برو برون!

درویش با اشاره به مصدومان سایپا تصریح کرد: در شرایطی گرفتار شدیم که چند بازیکن مصدوم داریم بعد داور به راحتی به بازیکن ما کارت زرد دوم را می‌دهد و او را اخراج می‌کند. یک بازیکن روی ترابی در یک دقیقه دو بار خطا می‌کند و با زهم داور کارت نمی‌دهد اما قلی‌زاده را اخراج می‌کند. ۳ بازیکن تیم ما الان جراحی کرده‌اند و ۲ بازیکن هم در این بازی اخراج شدند, ماهینی و دانشگر هم دچار مصدومیت هستند. یعنی ما ۷ بازیکن‌مان را در بازی بعد در اختیار نخواهیم داشت.

مدیر‌عامل باشگاه سایپا گفت: علی دایی می‌خواهد تیمش در هر بازی برنده شود؛ جرمش چیست؟ آن هم کسی که این‌ همه جوان را تحویل فوتبال کشور داده است. در بازی‌های اخیر دو پیروزی مسلم ما را به تساوی تبدیل کردند. اگر ما این امتیازات را داشتیم الان در رتبه دوم جدول بودیم.

وی راجع به اینکه دایی بعد از بازی گفته بود کرمانشاهی (داور دیدار سایپا و مشکی‌پوشان) با ما مشکل داشته و به دنبال جبران کردن بوده است, خاطرنشان کرد: اگر هم اینچنین نباشد ناخودآگاه این برداشت در اذهان به وجود می‌آید. اشتباهات داوری علیه تیم ما به قدری بوده که آدم خوشبین هم به آن شک می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دایی: داور با ما مشکل داشت

وی در پاسخ به این سؤال که آیا قصد ندارید اعتراض به داوری را از طریق فدراسیون پیگیری کنید، به تسنیم گفت: شکایت کنیم؛ شکایت‌مان به کجا می‌رسد؟ مگر غیر از این است که خود رئیس کمیته داوران گفت که حق با سایپا است؟ بعد از این چه اتفاقی افتاد؟ این حرف برای ما خوب قضاوت نمی‌شود. درست است اشتباهات داوری جزیی از فوتبال است اما چطور می‌شود که همه این اشتباهات عیله تیم ما رخ می‌دهد؟

درویش با بیان اینکه با یک سوت اشتباه داور زحمات دایی و بازیکنان به هدر می‌رود, افزود: در هر بازی اشتباهات داوری ما را جان به لب می‌کند تا بازی را ببریم. در این بازی باید ۵ گل می‌زدیم اما اشتباهات داوری باعث شد استرس به بازیکنان‌مان وارد شود و بازیکنان موقعیت‌های تک به تک را به راحتی خراب کنند. قول می‌دهم اگر داور بازیکن ما را در نیمه اول اخراج نمی‌کرد مشکی پوشان با ۳, ۴ گل به پیروز می‌رسیدیم. در هر بازی تن و بدن‌مان می‌لرزد و فقط استرس داریم. شما ببینید مربی و بازیکن ما در زمین چه فشاری را تحمل می‌کنند.

مدیرعامل باشگاه سایپا اظهار داشت: خداراشکر که این بازی را با این شرایط بردیم. درست است تیم ما بازیکنان جوان و آینده‌دار زیادی دارد اما برای بازی بعدی‌مان تعداد زیادی از بازیکنان‌مان را در اختیار نخواهیم داشت.  امیدواریم داور‌ان بیشتر دقت کنند تا حق تیم ما ضایع نشود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار