هفته سیزدهم بوندس‌لیگا

دورتموند پیروزی ۴ گله‌ در دربی روهر را با تساوی عوض کرد!

با تساوی زردپوشان وستفالن مقابل شالکه در دیداری پرگل، دیدارهای هفته سیزدهم لیگ دسته اول فوتبال آلمان دنبال شد.

، دیدارهای هفته سیزدهم بوندس‌لیگا امروز (شنبه) با برگزاری پنج دیدار پیگیری شد که در مهم‌ترین آنها در دربی منطقه روهر، تیم فوتبال بوروسیا دورتموند مقابل میهمانش شالکه به تساوی ۴ - ۴ رضایت داد.

دورتموند بازی را طوفانی آغاز کرد و با گلزنی پیر امریک اوبامیانگ در دقیقه ۱۲، بنیامین استامبولی در دقیقه ۱۸ (گل به خودی)، ماریو گوتسه در دقیقه ۲۰ و رافائل گوئررو در دقیقه ۲۵ خیلی زود با اختلافی زیاد از حریفش پیش افتاد، اما در نیمه دوم روند بازی به سود شالکه تغییر کرد و این تیم در دقیقه ۶۱ توسط گیدو بورگ‌اشتالر اولین گلش را به ثمر رساند. چهار دقیقه بعد آمین هاریت دومین گل شالکه را زد. اخراج اوبامیانگ از دورتموند در دقیقه ۷۲ با دریافت کارت زرد دومش، کار را برای شالکه آسان‌تر کرد و این تیم سومین گلش را در دقیقه ۸۶ توسط دانیل کایلگوری به ثمر رساند تا دقایق پایانی بازی برای هواداران دورتموند با استرس سپری شود. در نهایت اتفاقی که آنها از آن می‌ترسیدند، رخ داد و تیم‌شان در دقیقه سوم وقت‌های تلف شده گل چهارم را خورد و پیروزی چهار گله‌اش را از دست داد.

با این نتیجه دورتموند ۲۱ امتیازی شد و نتوانست جای میهمان رده سومی‌اش در جدول که حالا ۲۴ امتیازی است را بگیرد و در رده چهارم ماند.

در دیگر بازی مهم امروز لایپزیگ رده دومی در خانه‌اش با نتیجه ۲ بر صفر بر وردربرمن غلبه کرد و با ۲۶ امتیاز جایگاهش را در جدول تثبیت کرد.

نتایج سایر بازی‌های امروز بوندس‌لیگا به شرح زیر است:

آگزبورگ ۲ - ولفسبورگ یک
اینتراخت فرانکفورت صفر - بایرلورکوزن یک
فرایبورگ ۲ - ماینس صفر

در آخرین بازی امشب بوندس‌لیگا از ساعت ۲۱ به وقت تهران بایرن مونیخ صدرنشین میهمان بوروسیا مونشن‌گلادباخ است.

جدول رده‌بندی بوندس‌لیگا را «اینجا» مشاهده کنید.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار